Завдяки реагуванню Уповноваженого поновлено право військовослужбовця Збройних Сил України під час дії воєнного стану

Завдяки реагуванню Уповноваженого поновлено право військовослужбовця Збройних Сил України під час дії воєнного стану. уповноважений, воєнний стан, військова служба, військовослужбовець, інвалідність

Завдяки реагуванню Уповноваженого поновлено право військовослужбовця Збройних Сил України під час дії воєнного стану. уповноважений, воєнний стан, військова служба, військовослужбовець, інвалідність

До Уповноваженого Верховної Ради з прав людини звернувся військовослужбовець Збройних Сил України З. з приводу порушення його права командуванням військової частини щодо розгляду у визначені терміни поданого ним рапорту.

У зверненні заявник зазначив, що має тещу – особу з інвалідністю І групи, подав встановленим порядком рапорт щодо звільнення його з військової служби на підставі підпункту «г» пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», проте порушене заявником питання командуванням військової частини було залишено без належного розгляду.

Відповідно до статі 2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» визначено, що ніхто не вправі обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах і свободах, визначених законодавством України.

Так, підпунктом «г» пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» визначено, що військовослужбовці під час дії воєнного стану звільняються з військової служби на підставах, зокрема, у зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.

Таким чином, в діях командування військової частини, вбачається порушення гарантованого заявнику Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» права на звільнення з військової служби під час дії воєнного стану за сімейними обставинами, а також вимог законодавства України про звернення громадян.

За результатами заходів реагування, вжитих Уповноваженим, поновлено порушене право заявника на належний розгляд поданого ним рапорту на звільнення з військової служби, яке він мав на законних підставах.

Питання поновлення порушених прав військовослужбовців під час дії воєнного стану є пріоритетними та перебувають на постійному контролі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Нагадуємо, що у разі порушень прав громадян під час проходження військової служби, вони мають право звернутися до Уповноваженого за адресою:

– вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

– електронною поштою: ;

– зателефонувати на гарячу лінію: 0800501720.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*