Жителька Тернопільщини, яка пересувається на візку, виграла суд в селищної ради

Жителька Тернопільщини, яка пересувається на візку, виграла суд в селищної ради. гусятин, ольга кундис, підйомник, суд, інвалідність

Жителька Тернопільщини, яка пересувається на візку, виграла суд в селищної ради. гусятин, ольга кундис, підйомник, суд, інвалідністьСуспільне Тернопіль

Жителька Гусятина Ольга Кундис, яка пересувається на візку, виграла суд селищної ради. Вона вимагала від місцевої влади зробити доступним для людей з інвалідністю будинок, в якому проживає. Суд задовільнив позов жінки частково, повідомляє Суспільне.

Рішення у справі щодо бездіяльності Гусятинської селищної ради суд прийняв 15 листопада. В ньому зазначено, що відмова місцевої влади пристосувати житло для людей з інвалідністю є протиправною. Тому зобов’язує облаштувати будинок необхідними засобами та відшкодувати моральну шкоду позивачці у розмірі 4000 гривень.

Голова громади Степан Карп сказав, що рішення суду наразі не коментуватиме, а таку бездіяльність селищної ради не вважає виправданою. Чоловік розповів, що далі діятиме згідно із законодавством, тобто, або буде виконане рішення суду, або подаватимуть апеляцію. Зараз це питання вирішують спільно з юридичним відділом.

Позивачка – Ольга Кундис каже, таким рішенням суду задоволена.

Нагадаємо, Ольга Кундис є секретарем громадської організації ”Гусятинське об’єднання людей з інвалідністю ”Вікторія”. Вона проживає в Гусятині на третьому поверсі будинку. У неї міопатія – захворювання м’язів. Жінка каже, без допомоги свого чоловіка піднятися до житла не може. На візку вона пересувається з 2020 року. За словами Ольги, вона неодноразово зверталася до селищної ради, аби їй облаштували автоматичний підйомник. Однак, відповіді так і не отримала, тому 27 червня 2022 року подала до суду. Жінка вимагала визнати таку бездіяльність влади протиправною та зобов’язати місцеву владу встановити підйомник в будинку, де зараз проживає. На позов Ольги Кундис селищна рада подала відзив. У документі вказано, що законодавство має суперечності щодо того, як і хто може обладнати підйомник в під’їзді жінки. Адвокат Віталій Вітів каже, у законодавстві є документи, які вказують, що місцева влада зобов’язана облаштовувати доступний простір для людей з інвалідністю.

Ірина Терлюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*