Звернення до Президента України Володимира Зеленського від громадян з інвалідністю по зору – членів Українського товариства сліпих

Звернення до Президента України Володимира Зеленського від громадян з інвалідністю по зору – членів Українського товариства сліпих. конституція, утос, звернення, незрячий, інвалідність, road, outdoor, trousers, footwear, person, sidewalk, way, jeans, street, clothing. A person standing on a sidewalk

Шановний Володимире Олександровичу, звертаємось до Вас як до найвищої посадової особи в Україні, як до гаранта Конституції, який приніс присягу народу України про дотримання і виконання положень Конституції під час інавгурації.

Ми незрячі, слабозорі громадяни України нагально просимо Вас зобов’язати Кабінет Міністрів України виконувати норми Конституції про соціальний захист громадян з інвалідністю, не робити вигляд про їх виконання, а саме виконувати. В Преамбулі Конституції зазначено, що ми є соціальною та правовою державою, а натомість в Україні відбувається знищення існуючих соціальних структур.

Нагальна проблема Всеукраїнського Товариства сліпих сьогодні полягає в тому, що соціальна сфера організації (клуби, бібліотеки, гуртожитки, бази відпочинку, місцеві соціально-реабілітаційні центри) практично повністю позбавляється державної підтримки. Наша, як сьогодні з’ясовується, «вина перед державою» полягає в тому, що за багато десятиліть уся ця реабілітаційна та соціально-культурна інфраструктура Товариства створювалась за рахунок власних коштів підприємств УТОС, а державної соціальної структури по наданню послуг незрячим громадянам не існує.

Нам, незрячим громадянам, на жаль, багато недоступне в цьому світі, але завжди були острівці доброти та турботи про нас – це наші соціальні об’єкти, де ми, незрячі громадяни, отримували соціальну допомогу та реабілітацію, навчались самообслуговуванню та орієнтуванню, долучались до культури та спорту, жили повноцінним життям.

У всі роки незалежності Українська держава знаходила можливість фінансово підтримувати всю цю інфраструктуру, соціальні об’єкти Всеукраїнського товариства сліпих.

В 2022 році нам пропонують отримання фінансової підтримки лише на конкурсних умовах, але чи можливо конкурувати з будь-якою іншою громадською організацією в підтримці постійної роботи спеціалізованих бібліотек, клубів, баз відпочинку, гуртожитків, місцевих осередків, працівники яких надають щоденну допомогу незрячим громадянам протягом року. Всі кошти фінансової підтримки УТОС направлялись на зарплату тим фахівцям, яких ми шукали та готували, які працюють у цій системі, не з чуток знаючи про те, як повертати осіб з інвалідністю по зору до повноцінного життя.

Окрім того, переважна більшість з цих фахівців є людьми з інвалідністю, які отримали вищу освіту за спеціальностями тифлопедагогів, дефектологів, реабілітологів, психологів, юристів та присвятили свій час та знання допомозі таким же особам з інвалідністю, оскільки, як ніхто інший, розуміють з якими труднощами щоденно стикаються незрячі громадяни.

Володимире Олександровичу, якщо Товариство не отримає фінансової підтримки в 2022 році, то такі дії влади призведуть до повного знищення створеної за багато десятиліть соціально-реабілітаційної інфраструктури, сотні і сотні працівників залишаться без заробітної плати, а десятки тисяч незрячих громадян без повсякденної допомоги.

Шановний Володимире Олександровичу, ми переконливо просимо Вас дати доручення Кабінету Міністрів України продовжити на 2022 рік фінансову підтримку Українського товариства сліпих, яка надавалась Товариству державою багато-багато років підряд.

Не залишайте нас напризволяще. Ми теж громадяни України. Маємо освіту і бажаємо працювати, надаючи соціальні послуги десяткам тисяч незрячих громадян України, які, нажаль, не може самостійно надавати держава, оскільки вона не має такої спеціалізованої інфраструктури. Не залишайте сліпих громадян без соціальної опіки.

З повагою,

Заступник голови ЦП УТОС Новосецький М.М.
тел. 097-590-04-03

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*