Батькам-інвалідам з ДЦП досі не віддають новонароджену доньку

1 20 DCPGirl1812 2. дцп

  1 20 DCPGirl1812 1Вони не бачили своєї дитини майже місяць. «Вікна» вже розповідали історію кримської родини інвалідів з ДЦП, у яких народилася здорова дівчинка. Але посадовці забрали маленьку Есфір у батьків, бо вважають, що вони не в змозі про неї піклуватися. Утім, нещодавно у ще однієї пари, яка теж хворіє на ДЦП, народилася прекрасна донечка – і про те, щоб її забрати, навіть і мови не було.

У тісній кімнаті геріатричного інтернату Анатолій і Світлана переглядають на комп’ютері світлини донечки Есфірі. Вони тепер переважно бачать свою дівчинку саме так. Майже відразу після її народження представники соцслужб віддали немовля в дитбудинок, бо вважають подружжя занадто хворим, щоб самостійно піклуватися про маля.

«Видели последний раз три недели назад, объяснили, что негласный карантин. Бывало так – вынесли, показали и все. В основном сами, через друзей, через знакомых на троллейбусе добираемся. Свидания проходят под контролем, санитарки смотрят на часы – извините, извините, нам кормить, у нас обход», – розповідає Анатолій Шугаєв, батько Есфіри.

Наразі батьки судяться з міськими урядниками й вимагають повернути їм дитину. Та все – намарно.

«Апелляционный суд оставил в силе решение Киевского районного суда. Ребенок остался без грудного вскармливания и без опеки, без заботы, без ласки и без родительского тепла», – повідомив правозахисник Ричард Сидней.

Іншій молодій родині з Сімферополя неймовірно пощастило. Інна та Денис одружилися рік тому. Нещодавно в них народилася здорова донечка Олеся, хоча подружжя теж хворіє на ДЦП.

«Мы безумно счастливы, дочка нас радует, она похожа на нас. Бабушки, дедушки, все так рады, все в восторге, и если бы не они, было бы нам очень трудно», – каже Інна Предеїна, мати Олесі.

Закохані кажуть – коли почули історію родини Шугаєвих, мало не зомліли.

«В силу каких-то обстоятельств, что они там инвалиды, у них забирают ребенка – это, конечно, возмущает. Если бы им выделили квартиру, какой-то персонал, людей, которые могли бы им помочь, мне кажется, это решило бы их проблему в полной мере», – каже Інна Предеїна, мати Олесі.

Дізнавшись про Інну та Дениса, Шугаєви спробували апелювати їхнім прикладом на судовому засіданні. Але нічого з того не вийшло.

«Мы сказали об этом на суде, на что нам ответили, что степень инвалидности есть разная. Чиновники делают все возможное и невозможное для того, чтобы семья не воссоединилась», – розповів Анатолій Шугаєв, батько Есфіри.

Нині крихітна Есфір живе в республіканському дитбудинку «Ялинка». Поруч не мама й тато, а чужі тітоньки-медпрацівниці. Переконують, дівчинку просто обожнюють. Але визнають – батьків не заміниш.

«Сами видите, какая она красотка, красавица, вылитый папа, характер у нее замечательный, она очень добрая, улыбается, очень контактная. Понимаете, ребенку нужны родители, потому что идет поток любви, поток энергии, который ребенку могут дать только родители. Конечно, ребенку хорошо будет с родителями», – вважає Наталя Левченко, медсестра дитбудинку «Ялинка».

Батьки теж не уявляють життя без власної дитини й мають намір боротися за доньку до останнього.

«Вiкна.UA» +ВІДЕО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*