Художник-інвалід з Київщини привіз “Україна в моїм серці”

1 24 3 47129 2. юрій пацан

  1 24 3 47129 1

У Самбірському історико-етнографічному музеї “Бойківщина” діє тематична виставка художніх робіт “Україна в моїм серці”

Понад двадцять картин – пейзажі, натюрморти привіз у Самбір і виставив на оглядини художник-інвалід із села Чабани Києво-Святошинського району Київської області Юрій Пацан. Відкриття виставки супроводжувалося піснями у виконанні давніх друзів митця, народного вокального аматорського ансамблю “Дивоцвіт”.

Гості, довідавшись, що до Самбора привозять двох загиблих у зоні АТО захисників територіальної цілісності України, розпочали відкриття експозиції “Україна в моїм серці” піснею, народженою на історичному Майдані, яка стала символом незламності духу, “Плине кача”. Цим вони віддали належну шану новітнім героям.

Присутні оглянули виставку та дали їй високу оцінку. Наголошувалося, що на картинах Юрія Пацана присутня жива природа, українська душа: людина, птах, кінь, котик, квіти, схід сонця, збір сіна, зимова ніч, стежки у лісі, в полях, натюрморти. Кожне полотно настільки барвисте і реальне, що від нього годі відірвати очей.

Але під пензлем ожив один образ, який панує над усіма, – образ України. Її сюжети ніби невід’ємні від митця, бо все це його Батьківщина. Та й самі назви полотен зігрівають любов’ю до рідної землі: “Тепла осінь”, “Літній ранок”, “Вечеря”, “У парі”, “Світанок”.

Відвідувачам виставки художник дарував буклети про свою творчість “Кардіограма душі моєї”, якого допоміг видати уродженець старосамбірського Прикарпаття Орест Фурдичко – академік, директор Київського інституту агроекології і природокористування НААН. Йому належать слова про художника: “Юрій Пацан – сильна духом людина, з талантом від Бога”.

Думками про виставку картин поділився культуролог, член Всеукраїнського об’єднання “Письменники Бойківщини” Омелян Леськів. Він, зокрема, зазначив, що в кожному полотні художника струменять промені добра і благородства. Водночас Омелян Володимирович підкреслив, що йому як колишньому помічнику народного депутата України Ореста Фурдичка надзвичайно приємно, що доля митця Юрія Пацана переплелася життєвими стежками з цією людиною, котра завжди готова підставити плече, допомогти в скруті та розвинути талант.

А відтак Омелян Леськів з приємністю гостеві подарував авторський нарис про парламентську діяльність народного депутата України третього скликання Ореста Фурдичка “Каденція”. Таке ж видання отримав і керівник співочого гурту “Дивоцвіт”.

Довідка: Юрій Пацан – заслужений художник України, Почесний член Народної академії творчості інвалідів України, лауреат премії імені М. Островського, Почесний громадянин Києво-Святошинського району.

Творчість прийшла в його життя разом з бідою. Талант майстра пензля він відкрив у собі після того, як в 1999 році потрапив в автомобільну аварію, став інвалідом першої групи і прикутим до інвалідного візка.

Сам Юрій Пацан сказав, що треба було страждати, мучитися, терпіти поразки, щоб згодом перемогти себе, наповнитись духом мужності, любові У написанні святих образів він знаходив розраду душі, а пензлі та фарби стали його друзями назавжди.

Микола Сенейко

Фото автора

На знімку: Омелян Леськів вручає нарис “Каденція” автору виставки “Україна в моїм серці” Юрію Пацану; репродукції картин “На сіні”, “Світанок”.

Львівська газета

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*