Атовець Олександр Рожанський реабілітовується після війни роботою по дереву (ВІДЕО)

Атовець Олександр Рожанський реабілітовується після війни роботою по дереву (ВІДЕО). олександр рожанський, атовець, майстер, психологічна реабілітація, інвалід війни

Атовець Олександр Рожанський реабілітовується після війни роботою по дереву. олександр рожанський, атовець, майстер, психологічна реабілітація, інвалід війни

Атовець, інвалід війни Олександр Рожанський, із різних порід дерева майструє годівнички для птахів, будиночки, світильники та інші речі. Найменші вироби майстра – до 20 см, найбільші сягають 4 м. Це – картини, альтанки, панно. Створювати речі власноруч – його метод психологічної реабілітації після війни, каже чоловік, інформує Суспільне.

Атовець Олександр Рожанський реабілітовується після війни роботою по дереву. олександр рожанський, атовець, майстер, психологічна реабілітація, інвалід війниАтовець Олександр Рожанський реабілітовується після війни роботою по дереву. UA.Волинь

Майстер, ветеран війни Олександр Рожанський: “Мені подобається дерево, коли от воно пахне, коли ти його ріжеш, працюєш з ним, ті смоли, те все, тоді краще ти себе відчуваєш. Прийшов з війни і я себе знаходжу в тому, що я собі спокійно щось роблю, ото длубаюсь, ото мені такий спокій дає на серце і душевно, як кажуть. Я інвалід війни, маю посттравматичний синдром.”

Олександр Рожанський розповідає: раніше з деревом працював на підприємствах, заводах, виготовляв вікна, двері, інші столярні вироби. Зараз до душі, каже майстер, ексклюзивні речі: «вишиті» дерев’яними кубиками картини, химерні годівнички, оригінальні світильники.

Майстер, ветеран війни Олександр Рожанський: “А зараз ідемо до того, що мені хочеться щось приємне робити людям стик. Коли зробив якийсь виріб своїми руками, воно дихає, воно приносить тобі задоволення, мені здається, коли така авторська річ, от сьогодні палочка так ляже, завтра так, це зовсім щось по-іншому буде.”

Атовець Олександр Рожанський реабілітовується після війни роботою по дереву. олександр рожанський, атовець, майстер, психологічна реабілітація, інвалід війниАтовець Олександр Рожанський реабілітовується після війни роботою по дереву. UA.Волинь

Мама майстра, Марія Рожанська, розповіла: її троє синів – військові, усі отримали інвалідність. Олександром, говорить, пишається особливо. Стелю в домі, каже жінка, складав з окремих дерев’яних кубиків кілька місяців.

Мама майстра Марія Рожанська: “За що не візьметься – він зробить, не тільки може дерево, і електрику, і сантехніку, він сам своїми руками все зробить. Він лягає спати і він завжди собі плани має такі – що я маю завтра зробити. Він як день прожив і нічого не зробив, значить даром прожив. Коли зима, він старається більш в хаті. Почали тільки з веранди, бо там криша падала, дощ ішов, миски підставляли, потім коридор, а потім вже кімнату одну, а зараз взявся за кухню.”

Майстер каже: мріє створювати казкові будинки і замки, які можна було б встановлювати у парках, дитячих майданчиках і розважальних центрах.

Лариса Літвицька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*