Своє повноліття цей хлопець зустрів не так як більшість – за студентською партою чи вдома, – а на сході України, на фронті, пише ЧEline.
«На війну я пішов, коли мені було 18 років. Можна було піти й раніше. Але я вже хотів дочекатися 18 років і піти офіційно»,- Владислав Шатило, учасник війни на сході України, ветеран полку «Азов».
Тоді, в серпні 2014 року, він ухвалив для себе вольове рішення, – захищати батьківщину. Про це не жалкував у своєму житті ні разу.
Таке рішення вибрав тому, що в компанії футбольних ультрас, до яких належав хлопець, багато обрали цей шлях.
Для Владислава ця війна на передовій закінчилась у березні 2019 року, коли він втратив ногу. Втратив під час розмінування, під час якого хлопець наступив на протипіхотну міну. Про цей випадок пам’ятає мало, переважно з розповідей побратимів.
«З мого виду, ракурсу воно не так було, як розповідали побратими. Я не відчув, що мене підкинуло, що грудки землі полетіли, що було багато диму. Я лише глухий вибух почув, нібито по барабану гепнули, і просто на той бік, на якому втратив ногу, впав. Одразу зрозумів, що сталося»,- Владислав Шатило, учасник війни на сході України, ветеран полку «Азов».
Далі було відновлення та реабілітація. На щастя, отримав підтримку як від рідних і друзів, так і від держави.
«Протеза було неважко добитися. Все було офіційно, адже був бойовий вихід і держава в таких випадках забезпечує протезуванням. Навіть дуже гарним. Не аби яким, а з-за кордону. В мене німецька комплектація»,- Владислав Шатило, учасник війни на сході України, ветеран полку «Азов».
Уже в мирному Чернігові ветеран війни опинився в епіцентрі конфлікту з водієм одного з міських маршрутів Чернігова. Мотивуючи спеціальними перевезеннями, його, інваліда війни, намагались висадити з маршруту.
«Міська рада не може скасувати закон України, який дозволяє мені пільгове перевезення. Я йому це пояснив, але загалом адекватного діалогу не вийшло»,- Владислав Шатило, учасник війни на сході України, ветеран полку «Азов».
Як результат перепалки – бійка і заяви до поліції, що наразі нічим не закінчилися.
«Водій написав заяву до поліції і відкрили справу за статтею 125, легкі тілесні ушкодження. Але, як я знаю, водій узагалі кудись зник. Мені здається, що просто десь у запої, тому що було видно по людині, що вона…»,- Владислав Шатило, учасник війни на сході України, ветеран полку «Азов».
Сьогодні Владислав Шатило, попри втрату ноги, продовжує займати активну проукраїнську позицію. Займається громадською діяльністю. Вважає, що мир треба відстоювати не лише на фронті, але й тут, у тилу. Насамперед намагаючись «сіяти» все українське та сприяти розвитку нашої держави.