Боєць, що втратив ногу на війні, пройшов по Дністру на гумовому човні

Боєць, що втратив ногу на війні, пройшов по Дністру на гумовому човні. дністер, сергій пандрак, мандрівка, поранення, протез, water, sky, outdoor, boat, watercraft, paddle, canoe, man, person, lake. A man with a small boat in a body of water

Боєць, що втратив ногу на війні, пройшов по Дністру на гумовому човні. дністер, сергій пандрак, мандрівка, поранення, протез

Сергій Пандрак та ще п’ятеро відчайдухів щойно повернулися з водної мандрівки. “Подорож на човнах – найкращі ліки і для тіла, і для душі. Особливо для тих, хто побував у пеклі війни”, – каже Експрес-онлайн воїн.

Сергій Пандрак, командир спецвідділення штурмового батальйону “Айдар”, добровольцем поїхав на передову. Під час виконання бойової операції міна влучила йому в коліно. Жахливий біль, шок, велика втрата крові… Щоби врятувати життя, лікарі відпиляли рештки гомілкової кістки багнет-ножем – спеціальних інструментів не було.

Після важкого поранення Сергій не обмежив себе в русі. Його активність викликає захоплення та надихає інших. Він щороку разом зі своїми друзями та бойовими побратимами сплавляється на гумовому човні.

Спочатку – по річці Горинь до кордону з Білоруссю, у наступні два роки пройшли по Серету аж до гирла Дністра. “А цього разу стартували з села Синьків. Три доби провели на воді, – каже Сергій Пандрак. – Подолали 50 кілометрів і фінішували у Вільхівці. Щодня ми в середньому долали 16-17 кілометрів. Звичайно, без ноги було важче гребти. Та я не відставав від побратимів”.

“Цей сплав ми присвятили воїнам, які захищають Батьківщину на Донбасі, – додає пан Пандрак. – А я своїм прикладом хочу довести, що навіть після важкого поранення можна бути повноцінною людиною. Головне – вірити і не здаватися. Уже двічі піднімався на Говерлу на інвалідних палицях, навчився їздити на велосипеді, освоїв техніку веслування на байдарці, навіть у футбол граю на протезі.

Водні походи дуже люблю, це найкраща реабілітація – і фізична, і психологічна. Повертаємося додому, мов Геракли: широкі плечі, біцепси та трицепси аж гудуть. Чи виникали несподівані ситуації під час мандрівки? Так. Двічі потрапляли під зливу. Тільки-но розбили намети, як улупила – сорок хвилин суцільна стіна. Весело! Ми вже п’ять разів сплавлялись по Горині, стільки ж по Случу, двічі по Серету. Тепер ось по Дністру: на осінь уже розробляємо новий маршрут”.

Володимир Ісаєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*