Центру «Гармонія» присвоять ім’я Раїси Панасюк

Центру «Гармонія» присвоять ім’я Раїси Панасюк. вінниця, раїса панасюк, рішення, слухання, центр гармонія, person, human face, sitting, outdoor, clothing, little, yellow, woman. A little boy sitting on a bench

Центру «Гармонія» присвоять ім’я Раїси Панасюк. вінниця, раїса панасюк, рішення, слухання, центр гармонія

“Міському центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями “Гармонія” присвоять ім’я Раїси Панасюк. Таке рішення затвердили на громадських слуханнях, які відбулися у приміщення Центру 15 травня. Загалом, на слуханнях зареєструвалися 18 осіб.

Представниця Департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради Ольга Ситник зазначила, що громадське обговорення триватиме близько двох місяців. Оголошення про це було опубліковане на офіційному сайті Вінницької міської ради.

– Обговорення цієї ініціативи розпочалося ще 5 квітня, за цей період часу громадяни мали можливість внести свої зауваження та пропозиції. Враховуючи важливість цього питання та велику повагу і шану до Раїси Панасюк, не знайшлося жодної особи, яка б мала щось проти. Це свідчить про те, що всі 100% підтримують таку ідею, – каже Ольга Ситник.

Пропозиція присвоїти Центру «Гармонія» ім’я Раїси Панасюк і таким чином вшанувати пам’ять про неї виникла в самому Центру. Сестра Раїси теж повністю підтримує цю ідею.

– Момент перейменування носить формальний характер, адже ще раніше люди говорили «В центрі у Раї..», – каже сьогоднішня директорка центру «Гармонія» Олена Чорнобривенко.

На громадських слуханнях присутні згадували про вклад у розвиток Вінниці цієї визначної жінки. Її близька подруга, громадська діячка Олена Павлова наголосила на тому, що саме завдяки Раїсі Панасюк, Вінниця – одне з найкомфортніших міст в Україні.

– Раїчка змінила життя своє і багатьох людей, боролася за право отримати освіту. За те, щоб жити так, як вважає за потрібне. Змінювала все однією посмішкою, мріяла про безбар’єрну Україну, – розповіла Олена Павлова.

У прес-службі Вінницької міської ради повідомили, що на громадських слуханнях присутні одноголосно проголосували за ініціативу присвоєння центру «Гармонія» імені Раїси Панасюк, а отже на підставі відповідної документації та відеофіксації Центру присвоять ім’я Раїси. Додаткових слухань чи обговорень не передбачається.

Нагадаємо, що Раїса Панасюк була засновником центру «Гармонія», мета якого – допомога людям і молоді з обмеженими можливостями, їх адаптація та інтеграція в суспільство. Відстоювала права інвалідів на міжнародному рівні. Також у 2006 році був започаткований проект зі створення служби перевезення людей на візках та започаткована програма індивідуального підбору візків. Саме завдяки їй у 2008 році було затверджено програму «Місто Вінниця зручне для всіх», транспорт, пандуси для зручності пересування, у дітей з’явилася можливість навчатися в звичайних школах з індивідуальною програмою.

Раїса Василівна Панасюк померла 17 вересня 2018 року у віці 45 років внаслідок важкої хвороби.

Діана Колногузова

Газета “Місто”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*