«Чи є у тебе в серці радість?» – запитує сонячна дівчинка Надійка маму (ВІДЕО)

«Чи є у тебе в серці радість?» – запитує сонячна дівчинка Надійка маму (ВІДЕО). підтримка, синдром дауна, спілкування, суспільство, толерантність

«Чи є у тебе в серці радість?» – запитує сонячна дівчинка Надійка маму. підтримка, синдром дауна, спілкування, суспільство, толерантність

Надійці, сонячній дівчинці, лишень 8 років, а вона уже вміє і знає більше, аніж дехто із її ровесників. Надя займалась гімнастикою, відвідує, крім звичайної школи, ще й музичну. В умовах карантину бере уроки музики вдома.

Уже 1,5 року вчиться Надійка грі на фортепіано у вчителя своєї мами, викладача музичної школи Інни Анатоліївни Васильчук, котра вважає, що заняття музикою дає гарний розвиток, фантастично впливає на роботу мозку і жодне інше навчання не дає такого результату.

День Надійки планує її матуся Люба, усім знана у Бердичеві Любов Мельник, керівник ГО «Щаслива дитина», яка ніколи не обмежувала дівчинку ні у спілкуванні з ровесниками, ні грою на дитячому майданчику, не позбавляла близьких і далеких подорожей.

«Чи є тебе в серці радість?» – питає, часом, дівчинка маму, коли бачить, що та сумна. Навчаючи дитину різним умінням, мама Надійки, педагог і психолог за освітою, дбає, насамперед, про майбутнє донечки. І не тільки її. До Любові звертаються чимало матерів за порадою, підтримкою, допомогою; і при ГО навчають дітей за методикою Монтессорі.

Маленькому Кирилу – 4 рочки. Коли народився її перший хлопчик, мама Катерина зрозуміла: опускати рук не варто, вона мусить працювати із дитиною вдвічі більше, аби дати йому усе необхідне. І чоловік, і мама підтримують, ще й Любов своїми порадами теж.

Мріють жінки про краще відношення людей, підтримку й допомогу держави та створення єдиного навчально-реабілітаційного центру.

Щороку 21 березня на Центральній площі міста проходить акція на підтримку людей із синдромом Дауна. Цьогоріч, у зв’язку із карантином, її проводять у соцмережах, закликаючи усіх до толерантності, підтримки й розуміння, адже щоразу батькам “сонячних” дітей доводиться долати величезний опір, нерузуміння із боку суспільства, а їх дітям – часто відчувати на собі пронизливі погляди людей…

Репортаж Олени Лук’янюк і Дмитра Піньківського

ТРК “ВІК”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*