Інвалідний візок – ще не вирок: проект “ДоступноUA” набирає обертів (ВІДЕО)

Інвалідний візок – ще не вирок: проект “ДоступноUA” набирає обертів (ВІДЕО). дмитро щебетюк, візочник, пандус, проект "доступноua", інвалідність, outdoor, person, wheel, land vehicle, vehicle, tire, car, auto part. A person riding on the back of a car

Інвалідний візок – ще не вирок: проект “ДоступноUA” набирає обертів. дмитро щебетюк, візочник, пандус, проект "доступноua", інвалідність

Дмитро тренується в спортзалі, влучно стріляє з лука, грає на гітарі і пише пісні. А ще він знімає блоги – “щоб люди на колясках знали, з якими перешкодами зіштовхнуться і як їх подолати”

Відеопосібники для неповносправних – рік тому українець Дмитро Щебетюк започаткував проект “ДоступноUA”. Він подорожує на інвалідному візочку і знімає це на відео. Нині його звіти набирають десятки тисяч переглядів. Історія людини, котра не зламалася – у спецрепортажі “5 каналу”.

Дмитро Щебетюк спускається сходами – його сусіди знають, що пропонувати допомогу йому не потрібно, адже все одно відмовиться. Хоча для більшості людей, які пересуваються на візочку, кожна з цих семи сходинок стала би серйозним викликом.

Кожна яма, кожен бордюр. Неабиякі зусилля потрібні для того, щоб просто заїхати на тротуар. І добре, коли є пандуси. В топі доступності для людей з інвалідністю, як помітив Дмитро, – великі крамниці. Каже, що “із супермаркетами у нас усе чудово”. А інколи – наче і пандуси є. Але такі, що для візочника піднятися по них – екстрім.

Більшість людей, які пересуваються на візках, роками не виходять з дому, каже Дмитро. Для них рік тому він і почав знімати блоги. “Тому і вирішили робити звіти такі – щоб люди на колясках знали, з якими перешкодами зіштовхнуться і як їх подолати”, – розповідає автор проекту “ДоступноUA”.

За рік – майже сотня випусків “ДоступноUA”. Деякі – вже подивилися десятки тисяч користувачів YouTube та Facebook. Дмитро із друзями пересуваються громадським транспортом, гуляють майданами і вулицями українських міст, заїжджають до кафе та ресторанів. Інколи після їхніх візитів біля закладів з’являються пандуси. А Дмитру – надходить чимдалі більше вдячних відгуків.

Життя Дмитра кардинально змінилося шість років тому. Згадує: “Фоткалися. Я ставив штатив зверху на таймер і мав збігти, щоб сфоткатися разом із дівчиною. Поставив штатив, натиснув кнопку, штатив почав падати. Я його спіймав, впав на спину і з’їхав на спині, вдарився об дерево і переламав хребет…”.

Дмитро, вже на візочку, закінчив Київський авіаційний університет. І почав займатися спортом. Нині він регулярно тренується в спортзалі, а плавати навчився настільки спритно, що потрапив до резерву Паралімпійської збірної. А ще Дмитро влучно стріляє з лука. Грає на гітарі і пише пісні.

Але останній рік – найбільше часу Дмитро витрачає саме на зйомки. Відео потім викладає у своїй спільноті в Facebook і на YouTube-каналі. Почали з’являтися нові рубрики. Одна з них – “Доступно-екстрім”. Це коли Дмитро робить те, що може злякати навіть людей без фізичних вад.

Дмитро каже, що має багато ідей і дедалі менше вільного часу. Але саме це – його рецепт: “Треба займатися тим, що тобі подобається. І коли тобі це подобається – в тебе з’являється більше енергії”.

Максим Волобоєв, Валентин Стрельцов

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*