Інвалідність — не завада: історія воркаутера і плавця з Харкова Миколи Хом’якова (ВІДЕО)

Інвалідність — не завада: історія воркаутера і плавця з Харкова Миколи Хом’якова (ВІДЕО). микола хом’яков, воркаут, плавання, спортсмен, інвалідність

Інвалідність — не завада: історія воркаутера і плавця з Харкова Миколи Хом’якова. микола хом’яков, воркаут, плавання, спортсмен, інвалідністьСуспільне Харків

Пів року 19-річний харків’янин Микола Хом’яков тренується на спортмайданчику за кілометр від дому. На турнік і бруси забирається з візка — з народження у юнака церебральний параліч, повідомляє Суспільне.

На спортмайданчик на Салтівці Микола приїздить чотири рази на тиждень останні шість місяців. Хлопець вчиться на тренера з плавання в Академії фізкультури, а воркаутом зайнявся під час перерви у навчанні.

“Це добре впливає на мою фізичну форму”, — каже Микола.

“Ще можна позмагатися з людьми. Буквально вчора була історія — у хлопця очі такі [коли побачив мене на майданчику], питає: а ти не впадеш? Кажу: ні, далі землі не впадеш”, — говорить спортсмен.

Церебральний параліч у Миколи з народження. Останні вісім років він пересувається на візку.

“В тебе м’яз стиснувся і все — ти не можеш нічого з ним зробити, ти не можеш втримати рівновагу. Мене ставлять — я падаю”, — розповідає Микола.

10 років тому батьки віддали хлопця на плавання. У квітні в плаванні на спині Хом’яков здобув звання майстра спорту.

“Дуже сильно витягло мене плавання. Пішов у зріст, пішов набір маси, почала дуже добре набиратися мускульна маса”, — каже спортсмен.

Вихідними Микола готується виступити на міських змаганнях з воркауту.

“Хочеться зробити цей напрямок популярним, щоб люди з інвалідністю теж могли цим займатися”, — пояснює Микола Хом’яков.

Людям із діагнозом церебральний параліч займатися спортом не шкідливо, розповів лікар фізичної та реабілітаційної медицини Антон Білостоцький. Він радить робити це під наглядом тренера.

“Будь-яке підвищене навантаження, як і для будь-якої людини, може призвести до травм, але це спорт, це нормально”, — говорить Антон Білостоцький.

Марія Солодовнік, Дмитро Гребінник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*