Хлопчик з особливими потребами виграв золото на шаховому турнірі у Вінниці

Хлопчик з особливими потребами виграв золото на шаховому турнірі у Вінниці. артем андрієнко, нагорода, особливими потребами, перемога, шаховий турнір, person, smile, clothing, child, indoor, human face, standing, boy. A group of people posing for the camera

Хлопчик з особливими потребами виграв золото на шаховому турнірі у Вінниці. артем андрієнко, нагорода, особливими потребами, перемога, шаховий турнір

Семирічний Артем Андрієнко виграв шість шахових партій поспіль та отримав перший юнацький розряд

Несподівано завершився обласний турнір початківців у Вінниці, який відбувся нещодавно у МДЮСШ № 6. Золоту нагороду виграв семирічний Артем Андрієнко, на якому лікарі ставили клеймо «Дитина із затримкою фізичного та психічного розвитку», повідомляє Vlasno.info.

Артем Андрієнко виграв 6 партій з семи можливих. Це принесло йому перше місце і одночасно підвищення кваліфікаційного рівня – перший юнацький розряд!

– Можливо, для когось це досягнення є невеликим. Але для нас, зважаючи на те, що Артем – дитина з особливими потребами, це є значним здобутком. До нього Артем йшов півроку. Він переміг у чесній боротьбі завдяки тому, що дуже багато трудився, тренувався, – каже його мама Марина Андрієнко.

Хлопчик з особливими потребами виграв золото на шаховому турнірі у Вінниці. артем андрієнко, нагорода, особливими потребами, перемога, шаховий турнір

Марина Андрієнко дуже вдячна тренеру, міжнародному майстру з шахів Володимиру Вусатюку та усім небайдужим до Артема людям, які вірили у нього і раділи його успіхам.

– Хочу звернутись до усіх лікарів України, які звикли ставити клеймо на дітях (тим самим вбиваючи віру батьків у своїх дітей). Артем – та дитина, якій ви поставили клеймо “із затримкою фізичного та психічного розвитку”. Яку деякі з вас радили вбити ще в утробі. А потім радили відмовитись від нього. Лікарі, які співчували нам, як буде важко, які не вірили у нас. А, виявляється, потрібно було небагато – трішки любові і людяності, – додає Марина Андрієнко. – Я звертаюсь до батьків діток з особливими потребами: «Ніколи не зраджуйте своїх дітей. Вірте у них! І тільки Ваша віра і любов допоможе їм чогось досягти».

Володимир Вусатюк розповів, що Артем Андрієнко займається у нього шахами з жовтня минулого року.

– Він важко ходить і важко говорить. Але в шахах розбирається непогано, як для початківця. Тому Артем Андрієнко займається в загальній групі, разом з усіма опановує теорію і практики. Ставлення у мене до нього, як для всіх інших учнів, – інформує Володимир Вусатюк.

Наставник розраховував, що на обласному кваліфікаційному турнірі Артем Андрієнко виконає перший юнацький розряд, адже помітив зростання його майстерності. Але першого місця аж ніяк не передбачав.

– Для мене золото Артема – вище очікуваного. Це виявилося приємною несподіванкою, – коментує Володимир Вусатюк.

Михайло Шахов

Фото надані Мариною Андрієнко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*