Військовий 126 бригади ТРО підрозділу “Химера” Михайло Гавриш. Фото: Суспільне Одеса
Військовий 126 бригади ТРО підрозділу “Химера” Михайло Гавриш близько року тому підірвався на міні на Херсонщині, в той же день отримав поранення у другу ногу. Після шести операцій та реабілітації йому встановили протез. Зараз чоловік займається спортом та брав участь у “Іграх Нескорених” серед травмованих військових. Про те як він отримав поранення та чим займається наразі дізнавались кореспонденти Суспільного.
24 лютого Михайло Гавриш був у Чехії, працював на заводі. 26 числа він вже був в Україні. Чоловік воював у селі Біла Криниця на Херсонщині, форсував річку. Майже рік тому наступив на пелюсток, який залишили російські військові.
“Ми вкололи знеболювальне, почали рухатись трохи назад, прийшлось ще раз перепливати річку. Ще товариші мене підвели до ріки і кажуть: “Тут мілка вода, а тут глибока, обирай, куди будеш злазити”. Я довго не думаючи пригнув, там де глибше. Потім плив, мене підняли. На той момент вже приїхала група евакуації на пікапі. Ми якось дійшли до пікапа, почали виїжджати, потрапили під кулеметний розрахунок російський. Нас накрили з кулемета, зайшла мені в ногу куля по дорозі”, — розповів військовий.
Військовий 126 бригади ТРО підрозділу “Химера” Михайло Гавриш. Фото: Суспільне Одеса
“Була стопа, вона висіла на сухожиллі чи шматку шкіри, поки ми йшли до річки, я ще бачив, як моя стопа висить. Вже коли переплив річку і мене прийняли – вже стопи не було. Деколи, коли відчувають пальці, здається, що там десь рибки її доїдають”, — зізнається Михайло.
Чоловіку зробили шість операцій, ногу ампутували. Згодом його дружина знайшла фонд “Protez Foundation” у США, де займаються протезуванням. Михайло заповнив анкету та полетів туди. Йому зробили три протези: біговий, звичайний для ходьби і домашній. Як сказав військовому лікар: “Це ваші тапочки”.
“Оце ти коли стає перший раз – таке відчуття, що ти наново народився. Звісно, важко ходити спочатку, без костилів майже неможливо. Ці перші кроки – ні з чим не порівняти, це те, чого ти чекав, вірив, надіявся на це і воно просто в один момент стає реальністю. Вони просто зрівняли наші шанси зі звичайними людьми”, — пригадує військовий.
Михайло Гавриш на реабілітації. Фото: Михайло Гавриш
За словами Михайла, на його нозі є татуювання самурая. Через травмування ноги в малюнка відірвало дві ноги по пояс. Військовий вирішив змалювати татуювання на протезі.
Малюнок самурая на протезі. Фото: Суспільне Одеса
Тиждень тому захисник взяв участь у “Іграх Нескорених” – спортивних змаганнях для військових, які отримали травми на війні.
“Взяв участь у веслуванні та плаванні. Непогано виходить, але не так, як би хотілося. Ми тренуємось, потихеньку, є якісь результати. А так спорт був завжди у моєму житті, з самого малечку і розпрощатися поки що з ним я не готовий”, — пояснює Михайло.
Михайло Гавриш (справа) на “Іграх нескорених”. Фото: Михайло Гавриш
Михайло Гавриш на “Іграх нескорених”. Фото: Михайло Гавриш
Зараз чоловік продовжує служити у складі підрозділу “Химера” 126 бригади тероборони. Він зізнається, що сумує за побратимами.
“Стараюсь щось для свого підрозділу робити, щось купувати, щось вирішувати, когось обмінювати. Нам, наприклад, постійно потрібні хвостовики до дронів, щоб скидати. Я за момент, відколи був вже на протезі, раз виїжджав до хлопців на нуль, раз був тиждень з ними на полігоні і скоріш за все на цьому тижні я поїду до хлопців, бо сильно я за ними скучаю”, — зазначив військовий.
Військовий 126 бригади ТРО підрозділу “Химера” Михайло Гавриш. Фото: Михайло Гавриш
Військовий 126 бригади ТРО підрозділу “Химера” Михайло Гавриш на полігоні. Фото: Михайло Гавриш
Анна Стебловська, Олександра Пономаренко