Колишній морський піхотинець живе за незвичним правилом

Колишній морський піхотинець живе за незвичним правилом. виктор кардаш, ампутация, поранення, протез, інвалід, person, human face, clothing, smile, group, people, woman, fashion accessory, man, dressed. A group of people posing for the camera

Колишній морський піхотинець живе за незвичним правилом. виктор кардаш, ампутация, поранення, протез, інвалідВіктор Кардаш після важкого поранення залишився без ноги. 32 роки, неодружений…

Як жити далі? Що робити? Дехто не витримує такого випробування – впадає у депресію. А він після ампутації сів у інвалідний візок і поїхав на вулицю дихати свіжим повітрям. Лікарі були шоковані й враженні. “Оце сила волі!” – шепотіли.

П’ять складних операцій, шматок металу в черевній порожнині, протезування, передає Ukr.Media.

”У мене все буде добре. Ось побачите”, – Віктор не втомлювався повторювати ці слова. Вони були для нього, мов молитва, яка додавала і сил, і віри. “А хто мені міг допомогти? – зітхає. – Мама – пенсіонер, а тато – інвалід. Зрештою, я звик покладатися лише на себе. Відтак, після втрати ноги дав собі слово – все зроблю, щоб жити повноцінно. Два тижні тренувався у шпиталі вставати на коліно з протезом. А тоді запропонував коханій руку та серце. Тепер ми разом – назавжди”.

Історія їхнього кохання почалася у соцмережах. Ольга побачила фото пораненого бійця і не втрималася від коментаря. Написала коротко: гарненький… А потім були зустрічі в палаті шпиталю, спілкування… Віктор подобався Ользі. І все ж – не очікувала від нього такого фортеля. Одного дня прийшла провідати, а він раптом став перед нею на коліна й пропонує руку та серце. Від несподіванки та хвилювання аж заплакала. Щоправда, то були сльози радості.

“А що сталося на полігоні?” – запитую. “Чомусь заклинило трос гранатомета, – пояснює. – Відтак вибухнули чотири снаряди. Я був на відстані двох метрів. Тож те, що зашився живим, справжнє диво.

Важке поранення, велика втрата крові… Ні в Маріуполі, ні в Дніпрі, ні в Києві не змогли врятувати ногу – починалася гангрена. Сказали відверто: або смерть, або ампутація. Тепер ось вчуся жити заново – на протезі.

Війна мене навчила цінувати кожну мить. Треба жити й радіти життю зараз, а не потім. Дехто, каже, мовляв, спершу заробить гроші, збудує будинок і лише тоді думатиме про одруження… Так можна й не дочекатися свого щастя. Тим паче тепер, коли на Донбасі війна. Чи важко було призвичаїтись до протеза? Так, від болю аж скреготів зубами, але не здавався. Уявляєте, через півгодини наполегливих тренувань я вже рухався без милиць”.

Згодом Віктор працевлаштувався. Де? У науково-дослідному центрі протезування. А тепер хоче вивчитися на психолога, щоб допомагати бойовим побратимам – і знаннями, і власним прикладом. Історія колишнього морського піхотинця надихає інших вояків боротися і не здаватися. Попри будь-що.

“Вірте в себе, в свої сили та своє щастя, – радить Віктор Кардаш. – І ви неодмінно переможете, досягнете мети. Життя – прекрасне і ніщо не може затьмарити його. Ми не маємо права на слабкодухість та депресію. Ми – нація переможців, яка ніколи не стане на коліна перед ворожим чоботом. Прикро, що так сталося зі мною: не в бою, а на полігоні, в мирних умовах. Але на те немає ради. Треба жити. Всупереч усьому. Заради дітей, заради перемоги – на всіх фронтах”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*