Микола Бурлака: «Чекаю на біонічний протез руки, яку втратив у полоні»

Микола Бурлака: «Чекаю на біонічний протез руки, яку втратив у полоні». микола бурлака, біонічний протез, полон, протезування, рука

Микола Бурлака: «Чекаю на біонічний протез руки, яку втратив у полоні». микола бурлака, біонічний протез, полон, протезування, рука

Вороже бомбардування застало 23-річного маріупольця Миколу Бурлаку неподалік металургійного комбінату Азовсталь, де він працював слюсарем-ремонтником. Унаслідок обстрілу чоловік дістав поранення голови й руки. Микола зміг дійти до свого будинку, там йому надали першу допомогу.

Разом з іншою родиною на машині Микола намагався виїхати з Маріуполя. Проте залишити місто чоловіку не судилося: поблизу колишнього дитячого табору «Орлятко» потрапив у полон до чеченців. У лікарні Миколі дістали уламки з голови. Могли врятувати й руку, але не стали.

Микола Бурлака: «Чекаю на біонічний протез руки, яку втратив у полоні». микола бурлака, біонічний протез, полон, протезування, рукаФото пресслужби компанії Метінвест: Микола Бурлака

“А далі – мішок на голову й кудись повезли. Просидів чотири дні в якомусь підвалі. Коли почалася гангрена, відправили до лікарні в Донецьк. Там сказали, що руку врятувати вже не можна”, – згадує Микола.

Після ампутації частини лівої руки чоловік декілька днів провів у донецьких лікарнях. Звідти Миколу доправили до СІЗО в Оленівці, а потім – до колонії суворого режиму в Луганській області. У полоні азовсталець пробув майже чотири місяці – аж до обміну полонених у День конституції на території Запоріжжя.

Потрапити до спільної програми протезування від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» та Проєкту підтримки протезування в Україні Миколі допомогло керівництво Азовсталі й Метінвесту.

“Не знаю, що б я робив, як би добивався протеза без цієї програми. Також дякую Азовсталі за матеріальну допомогу на лікування”, – говорить Микола.

Київські фахівці вже готують чоловіка до протезування. Спочатку маріупольцю встановлять тренувальний протез, згодом – постійний біонічний. А перед тим Микола пройде 18-денну реабілітацію в Моршині.

Нагадаємо, гуманітарна ініціатива Групи Метінвест “Рятуємо життя” запровадила масштабну програму з протезування та реабілітації військових і мирних жителів України. Від початку повномасштабної російської агресії потреби в протезуванні українських військових і мирних жителів через бойові дії значно зросли. З плином війни в Україні кількість осіб, що втратили кінцівки, продовжуватиме збільшуватися. Часто ті, хто потребує протезів, не знають, з чого почати й куди звертатися по допомогу. До того ж самостійно оплатити протезування, вартість якого стартує від кількох десятків тисяч євро, має змогу далеко не кожен. Саме тому “Рятуємо життя” вирішила допомогти постраждалим повернутися до повноцінного життя.

Олена Горька

KRIVBASS.CITY

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*