На Дніпропетровщині підлітка, який влітку постраждав від вибуху снаряда, нагородили волонтери (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині підлітка, який влітку постраждав від вибуху снаряда, нагородили волонтери (ВІДЕО). олександр гаркуш, вибух, нагорода, снаряд, інвалідність

На Дніпропетровщині підлітка, який влітку постраждав від вибуху снаряда, нагородили волонтери. олександр гаркуш, вибух, нагорода, снаряд, інвалідністьОлександр Гаркуш | 5 канал

Нагорода за врятовані життя. На Дніпропетровщині відзначили 16-річного хлопця, який влітку постраждав від вибуху снаряда. Тоді поранень зазнали шестеро дітей, всі вони вижили завдяки Олександру Гаркуші. Підліток намагався відкинути снаряд, яким гралися діти, але не встиг. За такий вчинок хлопцю вирішили віддячити ветерани Російсько-української війни і волонтери. Яку нагороду приготували, знає Наталя Світлова.

16-річний Олександр Гаркуша пригадує події липня цього року. Снаряд, який хотів відкинути підліток, розірвався у нього в руках. Про вибух, що тоді сколихнув усе село, місцеві пам’ятають й досі.

Від вибуху постраждали шестеро дітей віком від 5 до 16 років. Найменший – п’ятирічний хлопчик і найстарший – Сашко зазнали найтяжчих травм. Два тижні підліток був непритомний у реанімації, переніс кілька операцій.

“Ось це було в черевній порожнині, причому за сечовим міхуром. Тобто ці ось снаряди пройшли всю черевну порожнину”, – пояснив директор Дніпропетровської обласної дитячої лікарні Олександр Хитрик.

Поліція розслідувала інцидент за двома статтями – незаконне поводження з боєприпасами та недбале зберігання зброї. Момент, коли діти гралися снарядом та стався вибух, ніхто з дорослих не побачив. Поліція досі з’ясовує, як вибухонебезпечний предмет потрапив до дітлахів.

“З цієї всієї компанії тільки я підсудний. 16 років мій вік. Поліція каже, що безпосередньо у мене в руках снаряд вибухнув, найпростіше мене звинуватити. Потім уже, батьки, діти яких поприходили в реанімації у свідомість після того, вони кажуть: “Сашко врятував нас”, – розповідає юний герой.

“Він дітей хотів спасти от цього. Основний удар прийшовся на нього. Навіть моя внучка, яка йшла з магазина в цей момент. Вона була за ним. Весь удар, він її закрив, виходить”, – каже бабуся потерпілої Ольга Сиренкова.

Коли за кілька місяців Олександра виписали з лікарні, мешканці села зустрічали його гуртом, згадує батько хлопця.

Подякувати хлопцеві за його вчинок вирішили й волонтери та атовці. Підлітку вручили медаль “За вірність національній ідеї”.

“Звісно, нам захотілося підтримати його дух цією нагородою. Це волонтерська нагорода, але вона варта того, – за вірність національній ідеї, що він врятував життя людей, життя цих дітей, і він молодчинка”, – наголошує волонтерка Оксана Чалова.

Сашко Гаркуша отримав інвалідність. Нині хлопець навчається у військовому ліцеї. Мріє стати розвідником, як і батько. Підліток – відмінник, але через травми кар’єра військового нині під загрозою.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*