Не стало видатної мелітопольської спортсменки Тетяни Фролової

Не стало видатної мелітопольської спортсменки Тетяни Фролової. тетяна фролова, волонтер, пауерліфтинг, спортсменка, інвалідність

Не стало видатної мелітопольської спортсменки Тетяни Фролової. тетяна фролова, волонтер, пауерліфтинг, спортсменка, інвалідність21 липня не стало видатної спортсменки, чемпіонки Європи та Африки з пауерліфтингу, учасниці параолімпійських ігор, невтомної рукодільниці та волонтера Тетяни Миколаївни Фролової. Виконавчий комітет Мелітопольської ради та депутатський корпус висловлюють співчуття родині та близьким Тетяни Миколаївни.

Народилась Тетяна Миколаївна 18 березня 1950 року у с. Заозерʼє Богородського району Нижегородської області (Росія) і була інвалідом дитинства. У 1961 році Тетяна переїхала на постійне місце проживання до м. Дрогобич Львівської області. У 1968 р. закінчила 8 класів середньої школи і в цьому ж році поступила на навчання в ПТУ м. Санбор і закінчила його з відзнакою у 1970р., здобувши кваліфікацію майстра з пошиву одягу. З 1971 року Тетяна Миколаївна жила в місті Мелітополі. Працювала в ательє з пошиву одягу (швачкою), на заводі “Битмаш” (слюсарем збиральником), у надомному комбінаті (в’язальницею) та згодом, в обласному управлінні “Інваспорт” провідним спеціалістом та тренером з пауерліфтінгу. У 2000 році поступила на заочне відділення Мелітопольського філіалу Київського університету “Україна”, факультет “Фізична реабілітація” і успішно закінчила його у 2005 році.

З 1994 року Тетяна Миколаївна розпочала активні заняття інвалідним спортом: легкою атлетикою, настільним тенісом, пауерліфтінгом у міському фізкультурно-оздоровчому клубі інвалідного спорту “Фокіс”.

За тринадцять років занять спортом, Тетяна досягла вагомих результатів – була чемпіонкою України з легкої атлетики серед інвалідів, установила рекорд України зі штовхання ядра, ставала переможцем, призером і рекордсменкою ряду Всеукраїнських, Міжнародних турнірів, Європейських та Світових першостей з пауерліфтінгу.

У 2003 року Тетяні Миколаївні було присвоєно звання «Майстр спорту України міжнародного класу з пауерліфтінгу». У цьому ж році вона стала чемпіонкою України з пауерліфтінгу, срібним призером чемпіонату Європи, бронзовим призером чемпіонату Світу, переможцем Міжнародного турніру, переможцем Кубку України.

У 2004 році Тетяна Миколаївна брала участь у Параолімпійських іграх в Афінах, де посіла ІV місце.

У 2005 році – посіла 1 місце на відкритому Чемпіонаті Африки (Єгипет) з пауерліфтінгу серед інвалідів та стала бронзовим призером Чемпіонату Європи (Португалія).

У 2006 році – Тетяна стала срібним призером Міжнародного турніру з пауерліфтінгу серед інвалідів у Греції.

У 2008 році – учасниця Паралімпійських ігор в Пекіні.

У цьому ж році їй присвоєно спортивне звання «Заслужений Майстер спорту України з пауерліфтингу».

Останні роки вона працювала заступником голови Товариства інвалідів.

З початку військових дій на території України з 2014 року Тетяна Миколаївна не залишалася осторонь до проблем українських захисників – почала волонтерську діяльність. Тетяна Миколаївна влаштувала швейну майстерню у власній квартирі, де шила військовослужбовцям одяг.

За цю діяльність у 2016 році Тетяна Миколаївна отримала медаль від Президента України з нагоди 25-ї річниці незалежності України

Тетяна Миколаївна була широкої души людиною, активним громадським діячем.

Вона дуже любила фізичну культуру і спорт. До останнього очолювала міські та обласні змагання серед людей з інвалідністю у якості головного судді.

Вона була справедлива, наполеглива, добра, чуйна, вимоглива до себе та оточуючих і дуже скромна.

За високі спортивні досягнення неодноразово відзначалась почесними грамотами та цінними подарунками комітету по фізичній культурі, спорту та туризму Мелітопольської міської ради, управління молоді та спорту Мелітопольської міської ради Запорізької області, виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Запорізької області. Була нагороджена грамотою та Кубком Запорізької обласної державної адміністрації за перемогу у обласному конкурсі “Господиня рідного краю” у номінації «Жінка-спортсменка». Ставала переможцем міського конкурсу «Радість моя бджілко!» у номінації жінка-спортсменка.

За суспільну роботу з інвалідами на посаді голови товариства інвалідів була відзначена почесною грамотою Міністерства праці України.

Тетяна Миколаївна назавжди залишиться в нашій пам’яті, як взірець стійкості, активності та професіоналізму.

Мелітопольська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*