Незряча житомирянка на Всеукраїнському фестивалі презентувала власні роботи із бісеру (ФОТО, ВІДЕО)

Незряча житомирянка на Всеукраїнському фестивалі презентувала власні роботи із бісеру (ФОТО, ВІДЕО). виктория шевчук, бісер, бісероплетіння, незряча, фестиваль

Незряча житомирянка на Всеукраїнському фестивалі презентувала власні роботи із бісеру. виктория шевчук, бісер, бісероплетіння, незряча, фестиваль

Незряча житомирянка Вікторія Шевчук повернулася із Всеукраїнського фестивалю “Назустріч мріям” у Херсонській області, де презентувала власні роботи із бісеру, повідомляє Суспільне.

Жінка розповіла Суспільному, що все, що вона творить у темряві, приносить їй задоволення, а від власних виробів із бісеру вона у захваті, хоча їх і не бачить.

Вікторія Шевчук: “Свої роботи відчуваю кінчиками пальців. І всі створюю на дотик. Це важко, довго, але жити і творити у темряві можна”.

Жінка розповіла, що бісером мріяла займатися із дитинства. Розповідає, що навпроти її дому у школі працював гурток з бісероплетіння. Але вчителька боялася її брати через сліпоту. Бо то зараз слово “інклюзія” модне, а в 90-ті роки таких, як вона, у гуртки не брали.

За словами Вікторії Шевчук, проблеми із зором у неї були від народження. З роками зір поступово втрачався.

Вікторія Шевчук: “Я народилася із вродженою катарактою. Операцію на очах зробили запізно. І це обернулося для мене втратою зору. У дитинстві я бачила лише на 10%. Навчалася у школі для незрячих дітей. Потім вступила до університету. Отримала фах вчителя початкових класів та практичного психолога. Мріяла працювати в дитячому садочку, але доля розпорядилася інакше. І сьогодні вона – коуч майстер-класів із бісероплетіння для звичайних дітей.

Дорослою жінка почала бачити лише на 3 %, але це не завадило їй на “відмінно” закінчити магістратуру, подорожувати і підкорити Говерлу.

Вікторія Шевчук: “Знаєте, насправді, якщо людина втрачає зір, то їй не варто опускати руки, потрібно рухати вперед, розвиватися. Я впевнена: мрії завжди здійснюються. Якщо ти хочеш. І рухаєшся до власної мрії”.

Авторка сюжету Антоніна Тугас

Камера Сергій Базилюк

Ірина Остапчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*