Незрячий редактор ZAXID.NET увійшов до консультаційної ради Мінцифри

Незрячий редактор ZAXID.NET увійшов до консультаційної ради Мінцифри. володимир пиріг, мінцифри, доступність, незрячий, інвалідність

Уряд має намір активніше впроваджувати цифрову доступність для незрячих

Незрячий редактор ZAXID.NET увійшов до консультаційної ради Мінцифри. володимир пиріг, мінцифри, доступність, незрячий, інвалідністьФото Володимира Пирога. Окрім роботи в журналістиці, Володимир Пиріг паралельно займається перекладом програмного забезпечення, створеного для незрячих

Випусковий редактор ZAXID.NET Володимир Пиріг увійшов до Ради з питань цифрової доступності для осіб з інвалідністю Міністерства цифрової трансформації. Про це повідомив сам журналіст на своїй сторінці у Facebook ввечері у п’ятницю, 29 січня.

Разом з Володимиром Пирогом до Ради з питань цифрової доступності для незрячих увійшли Дмитро Попов, Олександр Гордійко і Євген Свєт.

«Хлопці, в нас з’явився шанс, як мінімум, стати почутими. Адже нарешті з’явилася нагода говорити про проблеми незрячих, з якими стикаємося ми самі. Не хтось, хто не знає цих проблем, говоритиме про нас. А ми безпосередньо!», – йдеться у дописі Володимира Пирога.

Окрім роботи в журналістиці, 32-річний Володимир Пиріг системно займається перекладом програмного забезпечення, створеного для незрячих. Це, зокрема, і GPS-навігатори для смартфонів, і програми екранного доступу, завдяки яким незрячі можуть користуватися смартфонами чи комп’ютерами, і поліпшенням україномовних синтезаторів мовлення.

«Все це для мене просто захоплення. Мене завжди дратувало, що українські незрячі в техніці послуговуються російською мовою, тож я почав це потроху змінювати. Паралельно порушую питання недоступності для незрячих сайтів чи інформації, яку поширюють органи влади, тим більше, що мені, як журналістові, така недоступність завдає неабияких проблем», – розповів Володимир Пиріг.

Проблеми, які підіймав журналіст та його активність помітив уповноважений президента з питань осіб з інвалідністю Валерій Сушкевич, який і запропонував йому увійти на громадських засадах до цієї Ради.

Зауважимо, що Рада з питань цифрової доступності для осіб з інвалідністю Мінцифри була створена у жовтні 2020 року. Вона покликана обговорювати питання забезпечення цифрової доступності для осіб з інвалідністю у сферах цифровізації, цифрового розвитку, цифрових технологій, впровадження електронного документообігу, розвитку цифрових навичок та цифрових прав громадян, надання електронних та адміністративних послуг, електронної ідентифікації, розвитку інфраструктури широкосмугового доступу до Інтернету та телекомунікацій.

Серед завдань Ради – аналіз нормативних актів, проектів нормативно-правових актів, рекомендацій та інших документів з метою врахування цифрової доступності для осіб з інвалідністю у сферах, що належать до компетенції Мінцифри, та надає пропозиції (рекомендації) з цих питань. Головою Ради є віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Андрій Стець

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*