“Ніколи не опускати руки”: мами з Виноградівщини розповіли як допомагають своїм дітям долати хворобу (ВІДЕО, ФОТО)

“Ніколи не опускати руки”: мами з Виноградівщини розповіли як допомагають своїм дітям долати хворобу (ВІДЕО, ФОТО). бф виноградів, дцп, крістінка мар'ян, олька копилець, діагноз

Святкова історія про Ольку Копилець та Крістінку Мар’ян, які всупереч діагнозу “ДЦП” навчились ходити і розвивають свої таланти.

В селі Підвиноградів на Виноградівщині живуть дві родини, в яких виховують особливих дітей: Олька Копилець і Крістінка Мар’ян народились з ДЦП. Попри діагноз батьки зробили все, щоб їхні донечки ходили. Сьогодні мами Наталія і Сабіна залишаються поруч, радіючи досягненням та перемогам своїх дітей, мотивуючи та підтримуючи їх у щоденній роботі над новими результатами.

Кілька років тому ці сім’ї звернулись до благодійного фонду “Виноградів” з проханням зібрати кошти на операцію та післяопераційну реабілітацію їхніх донечок. Небайдужі пожертвували дітям 39 700 і 36 000 гривень. Завдяки цим коштам Олька і Крістінка змогли пройти один з етапів постійно необхідного лікування.

Напередодні різдвяно-новорічних свят волонтери благодійного фонду “Виноградів” завітали в гості до кожної з цих родин щоб записати історії успіху та поради мам Ольки та Крістінки іншим сім’ям, в яких є діти з ДЦП.

«Ніколи не опускати руки та любити своїх дітей», – радить Наталія Копилець, мама дев’ятирічної Ольки.

Олька щодня відвідує благодійний навчальний заклад ім. Святої Терези, яким опікується римо-католицька громада міста. Там дівчинка не лише навчається і спілкується з однолітками, а і вчиться розкривати в собі таланти до різних занять – малювання, шиття, музики.

«Ми помітили, що Олька має хист до музики, тому будемо пропонувати батькам віддати її у музичну школу з нового навчального року», – каже завідувачка закладу Магладина Яцканич.

Дівчинка радує своїх батьків не лише музичними успіхами, а і самостійними кроками. Вона вміє самостійно стояти та ходити на коротенькі відстані.

«Ми зробили все можливе і неможливе для того, щоб наша дитина ходила», – пишається успіхами Ольки мама Наталія.

Іншій дівчинці, Крістінці Мар’ян, шість років. 1 вересня вона пішла у перший клас звичайної загальноосвітньої школи у Підвиноградові.

За словами мами Сабіни, Крістінка настільки любить школу і однолітків, що готова йти туди і у вихідні.

«До неї добре там ставляться», – каже мама.

Крістінка теж вміє ходити, проте тільки тоді, коли її тримають за руку. Мама переконана, що результат буде кращим, якщо донечка буде більш сміливою і наполегливою. Тому щодня, після школи, дівчинка займається за спеціальною стойкою і велотринажером. Відвідує дівчинка також сеанси масажу і заняття для особливих дітей у Берегівському районі.

«Треба постійно продовжувати працювати на результат і ніколи не треба здаватися», – переконана мама Крістінки Сабіна.

“Ніколи не опускати руки”: мами з Виноградівщини розповіли як допомагають своїм дітям долати хворобу (ВІДЕО, ФОТО). бф виноградів, дцп, крістінка мар'ян, олька копилець, діагноз

Голос Карпат

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*