Талановитий слабозорий спортсмен-сміхотерапевт Дмитро Мурдза: “Без оптимізму й віри у себе – перемога неможлива!”

Талановитий слабозорий спортсмен-сміхотерапевт Дмитро Мурдза: “Без оптимізму й віри у себе – перемога неможлива!”. дмитро мурдза, рівне, оптиміст, слабозорий, спортсмен, indoor, person, clothing, man, vegetable. A person sitting on a table

Талановитий слабозорий спортсмен-сміхотерапевт Дмитро Мурдза: “Без оптимізму й віри у себе – перемога неможлива!”. дмитро мурдза, рівне, оптиміст, слабозорий, спортсменФотографії надано РОУНБ.

Днями у актовій залі Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки (далі абревіатура РОУНБ) відбулася зустріч із талановитим, багатогранним слабозорим юнаком Дмитром Мурдзою, котрий також відомий під сценічним псевдонімом “Дімастий Українець”, пише “Рівненський інформаційний портал ОGО.ua”.

Дмитро родом із Теребовлянщини (Тернопільська область), зараз йому 21 рік, і він навчається на 1 курсі Рівненського державного гуманітарного університету на психолого-природничому факультеті за спеціальністю “фізична терапія та ерготерапія”. (Ерготерапія — це комплекс реабілітаційних заходів у особи із порушенням психічних або фізичних функцій організму, спрямованих на відновлення повсякденної діяльності людини із урахуванням наявних фізичних обмежень.)

“Дімастий Українець” не раз блиснув харизмою та своїми різними талантами. Зокрема, він розповів про свої заняття пауерліфтингом та голболом. “Розминка від чемпіона” виявилася дуже креативною, і під час неї сміялися практично всі присутні на заході.

– Я – оптиміст, і я вірю в себе та в Господа Бога, – поділився Дмитро Мурдза. – Вважаю, що без оптимізму й почуття гумору жодні перемоги неможливі! Хочу зазначити, що мій рівненський тренер із пауерліфтингу Вадим Полюхович – також веселий і оптимістичний чоловік! Адже 70 відсотків налаштування спортсмена перед змаганнями залежить від тренера.

“Дімастий Українець” ще подякував своїй наставниці з Тернопільщини Надії Войтович.

Дмитро Мурдза навчався у Теребовлянській гімназії (спецшкола-інтернат для слабозорих дітей), де активно займався спортом і літературою, а також професійно займався голболом. Голбол (англ. Goalball) – спортивна гра, в яку команда з трьох гравців повинна кинути м’яч з вбудованим дзвоном у ворота суперника. Голбол був створений у 1946 році з метою сприяння реабілітації ветеранів Другої світової війни – інвалідів по зору.

Талановитий слабозорий спортсмен-сміхотерапевт Дмитро Мурдза: “Без оптимізму й віри у себе – перемога неможлива!”. дмитро мурдза, рівне, оптиміст, слабозорий, спортсменФотографії надано РОУНБ.

У 2012 році Дмитро здобув золоту та бронзову нагороди на 19-ій Всеукраїнській спартакіаді “Повір у себе”. У 2015 році Дмитро Мурдза став срібним призером України з легкої атлетики, незважаючи на травму коліна. Протягом 2013-2016 років перемагав у численних обласних змаганнях з легкої атлетики. У лютому 2016 року у Рівному відбувся чемпіонат України з боротьби дзюдо серед спортсменів з порушеннями зору, на змаганні Дмитро став бронзовим призером України з цього виду спорту. Це лише деякі досягнення “Дімастого Українця”. Усього він продемонстрував 30 своїх нагород!

– Дмитро – справді дуже талановитий, адже окрім спорту, він декламує вірші та сам пише поезію, – мовила організатор заходу, бібліотекар методичного відділу Зоя Романуха та продемонструвала відео-слайд шоу “Література”. Особливо сподобалося декламування Дмитром поезій Тараса Шевченка.

Талановитий слабозорий спортсмен-сміхотерапевт Дмитро Мурдза: “Без оптимізму й віри у себе – перемога неможлива!”. дмитро мурдза, рівне, оптиміст, слабозорий, спортсменФотографії надано РОУНБ.

– Захід реально дуже гарний та позитивний, – розповідає Вікторія Рибак, керівник соціальної студентської служби РДГУ. – Ми вкотре переконалися, що Дмитро – унікальна, харизматична й різностороння особистість.

У відповідь на запитання, чи буде Дмитро Мурдза якось спонукувати своїх дітей займатися спортом, ми почули:

– Ні, змушувати не буду. Кожна людина має повне право на свій вибір!

Олесь Поліщук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*