У київському Охматдиті 6-річна Марина робить перші кроки на протезі (ФОТО)

У київському Охматдиті 6-річна Марина робить перші кроки на протезі (ФОТО). ндсл охматдит, дівчинка, протез, протезування, реабілітація

У київському Охматдиті 6-річна Марина робить перші кроки на протезі. ндсл охматдит, дівчинка, протез, протезування, реабілітаціяМаринка з мамою. Фото: пресслужба Охматдит

Понад три місяці дівчинка проходить реабілітацію у Охматдиті, пише «Вечірній Київ».

Життя п’ятирічної Маринки кардинально змінилося на початку квітня. Містечко в якому вона проживала з рідними на Херсонщині опинилося в епіцентрі боїв, і в будинок, в якому ховалася велика родина, потрапив снаряд. Найбільше постраждали Маринка та її мама.

Під обстрілами дідусь доправив онуку та дочку до лікарні у Кривий Ріг. Там медикам, щоб врятувати життя дівчинці, довелося ампутувати ногу вище коліна. Через три тижні після ампутації, дитина потрапила в Охматдит.

Про історію реабілітації Маринки розповідають у Охматдиті. Коли дівчинка поступила в лікарню, вона майже постійно лежала. Зрідка сідала на ліжко, але самостійно не могла переміщуватися. Основними завданнями реабілітації перед протезуванням були: зміцнити м’язи тіла, підготувати ніжку до протезування, навчити дитину тримати координацію на одній нозі та вільно переміщуватися у просторі.

«Перед протезуванням дитини необхідно, щоб усе її тіло було готове до цього. Нам необхідно було зміцнити м’язовий корсет, правильно сформувати культю за допомогою бандажів. Щодня ми збільшували навантаження та час занять. Дитина, яка постійно лежала, тепер вільно тримає координацію, пересувається по палаті, стрибає, самостійно може сісти в коляску», — розповів реабілітолог НДСЛ «Охматдит» Назар Борознюк.

Окрім цього, з першого дня в лікарні з Мариною та її рідними працює психолог. Наприклад дівчинка з радістю займаються арттерапією: вони малюють, ліплять, вирізають, творять красу.

У київському Охматдиті 6-річна Марина робить перші кроки на протезі. ндсл охматдит, дівчинка, протез, протезування, реабілітаціяЛегендарний пес Патрон провідував дівчинку у палаті. Фото: пресслужба Охматдиту

«Це забезпечує зниження рівня тривожності», — розповідає психолог НДСЛ «Охматдит» Тетяна Підкова. Психолог супроводжує сім’ю на всі можливі маніпуляції, і навіть протезування. Адже спокій Марини дає їй впевненість та сили на боротьбу.

Складність протезування та реабілітації дівчинки полягає в тому, що дитина щорічно потребує нового протезу, бо дитина постійно росте. Лише за три місяці перебування в лікарні Марина виросла на 3 сантиметри. Батьки вирішили протезувати доньку в Україні, аби оминути складні перельоти та мати можливість постійної допомоги реабілітолога та протезиста, адже зараз корегування протеза потрібне майже щотижня.

Протез для дівчинки зробили в Києві в Ортотех-Сервіс. Протезист Олександр Стеценко розповідає, що це перший протез, який він робив для дитини. І саме через те, що діти постійно ростуть, то протезування набагато складніше.

У київському Охматдиті 6-річна Марина робить перші кроки на протезі. ндсл охматдит, дівчинка, протез, протезування, реабілітація

Перед командою спеціалістів Охматдиту постав новий виклик — подолати психологічний страх дитини та навчити Марину ходити на протезі. Зараз дівчинка навчається на своєму першому «навчальному» протезі. Дівчинка називає його — Кеша. Мала дуже любить птахів і тварин.

За два тижні активної роботи реабілітолога і психолога, дівчинка вже самостійно ходить на протезі за допомогою милиць, підіймається по сходинках та не боїться переміщуватися на протезі.

Уже за місяць Марині зроблять новий косметичний постійний протез, на якому вона і буде ходити перший рік.

Територію, де жила родина, нещодавно звільнили українські захисники. На жаль, будинок сім’ї майже зруйновано, в нього поцілили 5 снарядів.

У київській лікарні Охматдит ведуть свій літопис дітей та дорослих, чиї долі скалічили російські окупанти.

Наталка Марків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*