Усупереч труднощам

Усупереч труднощам. галина веліканова, дачна ділянка, нога, протез, хобі

Протягом багатьох років киянка Галина Веліканова, жінка без обох ніг, самостійно обробляє свій сад і городні грядки на колінах.

Усупереч труднощам. галина веліканова, дачна ділянка, нога, протез, хобі

Ви можете собі уявити, що жінка без обох ніг самостійно обробляє дачну ділянку? Мені теж було важко це уявити. Але факт залишається фактом: протягом багатьох років киянка Галина Веліканова (на знімках) самостійно обробляє свій сад і городні грядки на колінах.

Усупереч труднощам. галина веліканова, дачна ділянка, нога, протез, хобі

Ми познайомилися з нею у госпіталі інвалідів війни. У Галини Василівни, вдови інваліда війни, дивовижна доля. Без ніг зважилася народити дитину й виростила. Без ніг успішно працювала на відповідальних посадах. Без ніг багато років тому зуміла зробити потрійний обмін своєї квартири в Сквирі на Київ… Вона багато зуміла у своєму житті, чого не можуть молоді й цілком здорові люди.

У переддень свого 80-ліття вона сказала: «Як же добре я жила раніше, а тепер важкувато стало, рахую кожну копійку, не можу дозволити собі шматок сала, перейшла на олію». І одразу додала: «Та вона й корисніша».

На другу ногу вона спеціально не замовляє гарний протез, щоб була видна її неміч, а то й місцем у маршрутці не поступляться.

Розумна, добра, життєрадісна — це все про неї. Її хобі (і потреба) влітку — дача, а взимку вона плете килимки й дарує людям… Шкодує тільки, що влітку на дачі їй недоступна газета «Голос України», яку вона любить читати. При всій скромності буття Галина Василівна залишається життєрадісною і стверджує, що вона щаслива людина.

28 серпня — Галина Веліканова відзначатиме 80-літній ювілей. Може, відгукнуться добрі люди, які зможуть не тільки привітати цю дивовижно життєлюбну жінку, а й допоможуть інвалідові 1-ї групи перекрити дах на дачі, який зруйнувала негода? Телефони в редакції є.

Світлана Калиновська

Київ

Фото автора

„Голос України”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*