“Ваша підтримка — це наша перемога”: черкаський футболіст поїде на Дефлімпіаду

“Ваша підтримка — це наша перемога”: черкаський футболіст поїде на Дефлімпіаду. віктор пустовіт, дефлімпіада, дефлімпійські ігри, змагання, футболіст

“Ваша підтримка — це наша перемога”: черкаський футболіст поїде на Дефлімпіаду. віктор пустовіт, дефлімпіада, дефлімпійські ігри, змагання, футболістКолаж Суспільне, фото Віктора Пустовіта

Черкаський футболіст Віктор Пустовіт у складі збірної команди України виборов путівку на Дефлімпійські ігри-2021, що відбудуться у Бразилії. Коли зрозумів, що футбол — для нього та як вдається поєднувати тренерство з чемпіонством, він розповів Суспільному.

Для Віктора Пустовіта Дефлімпіада — 2021 — не перша в його футбольній кар’єрі. Він брав участь у Дефлімпійських іграх у 2013-му та 2017-му роках. Із них він привіз срібні медалі. А ще — став чемпіоном Європи з футболу серед спортсменів з вадами слуху. Цьогоріч за підсумками відбіркових ігор він із дефлімпійською збірною командою України виборов путівку на змагання в Бразилію.

Тренуватися до змагань, розповів спортсмен, уже почав: займається і з командою, й індивідуально.

У якому формат і проходитимуть змагання — з глядачами чи без — Віктор ще не знає, однак зауважив, що підтримка вболівальників для спортсменів — неоціненна.

“Це важливо і це надихає на результат. Як заведено казати, ваша підтримка — це наша перемога”, — зазначив футболіст.

Гру, тренування та перемоги Віктор Пустовіт поєднує з наставництвом. Він — тренер команди “Черкаські козаки АТО”, яка вже здобула низку нагород та продовжує представляти Черкащину на змаганнях Всеукраїнського рівня.

“Ваша підтримка — це наша перемога”: черкаський футболіст поїде на Дефлімпіаду. віктор пустовіт, дефлімпіада, дефлімпійські ігри, змагання, футболістФото Віктора Пустовіта

“Я стараюся поєднувати все, роботу, тренування, тому що спорт для мене все. Я цим живу і я це люблю”, — розповів спортсмен.

Зрозумів, що футбол це справа його життя, ще навчаючись у школі, у 9-му класі, додав він. Починав вихованцем Черкаської обласної дитячо-юнацької спортивної школи для інвалідів, а тепер — чемпіон Європи та має дві медалі Дефлімпіад. Нині готується до третьої. Відбіркові ігри до неї вже минули. Особливо запам’яталася, розповів спортсмен, гра з італійською командою, яка відбувалася в Полтаві.

Матч пройшов із курйозом: під час поєдинку на поле вибігли дві собаки та кінь. Зупиняти зустріч арбітру довелося двічі. На 41-й хвилині на поле вибігли собаки, яких довелося виводити представникам збірної України. А на 59-й хвилині на поле вибіг кінь. Тоді вже допомогу у тому, щоб вивести його з поля, надали вболівальники.

“Ваша підтримка — це наша перемога”: черкаський футболіст поїде на Дефлімпіаду. віктор пустовіт, дефлімпіада, дефлімпійські ігри, змагання, футболістОлег Дубина / “Новини Полтавщини”

Цей випадок був веселим, але неочікуваним, розповів Віктор Пустовіт. Жартуючи, додав, що кінь і собаки допомогли українській команді здобути перемогу:

“Тварини неабияк перелякали італійців. Вони такого не очікували і були, м’яко кажучи, в шоці”, — розповів він.

Найбільше, зазначив Віктор Пустовіт, за його футбольну кар’єру йому запам’яталася перемога у 2017-му році на Дефлімпійських іграх над збірною Росії. Тоді українці після пенальті пройшли в 1/2 фіналу. А ще, додав, знаковим стало “золото”, яке вибороли у 2019-му на чемпіонаті Європи в Італії.

“Ваша підтримка — це наша перемога”: черкаський футболіст поїде на Дефлімпіаду. віктор пустовіт, дефлімпіада, дефлімпійські ігри, змагання, футболістФото Віктора Пустовіта

Нині футболіст готується до змагань у Бразилії. Для цього, розповів, тренується два-три рази на день.

Що відомо

  • Дефлімпійські ігри (іноді Сурдлімпійські ігри) — санкціоновані Міжнародним олімпійським комітетом спортивні змагання найвищого рівня для людей, що не чують.
  • Перші Дефлімпійські ігри пройшли у 1924 році, в Парижі.
  • Національний комітет спорту інвалідів України та Спортивна федерація глухих України отримали офіційне повідомлення про відтермінування Дефлімпіади — 2021 на 2022 рік. Нові терміни проведення Ігор визначені з 1 по 15 травня 2022 року. Місце проведення — місто Кашіас ду Сул, Бразилія.
  • Віктор Пустовіт — срібний призер ХХІІІ (2017 рік) та ХХІІ (2013 рік) Дефлімпійських ігор із футболу, бронзовий призер чемпіонату світу 2012 року, срібний призер чемпіонату Європи 2011 року, Майстер спорту України міжнародного класу.

Оксана Швед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*