“Він упорається”: перший в Україні випускник вишу із синдромом Дауна Богдан Кравчук тепер має роботу (ВІДЕО)

“Він упорається”: перший в Україні випускник вишу із синдромом Дауна Богдан Кравчук тепер має роботу (ВІДЕО). богдан кравчук, екскурсовод, працевлаштування, синдром дауна, інклюзія

“Він упорається”: перший в Україні випускник вишу із синдромом Дауна Богдан Кравчук тепер має роботу. богдан кравчук, екскурсовод, працевлаштування, синдром дауна, інклюзіяБогдан Кравчук на своєму робочому місці / 5 канал

Перший в Україні випускник вишу із синдромом Дауна знайшов роботу. Після того, як новина про лучанина Богдана Кравчука поширилася в мас-медіа, місцеві чиновники допомогли йому працевлаштуватися. Де працюватиме Богдан – розкажуть кореспонденти “5 каналу”.

Богдан із дипломом бакалавра і паспортом уперше прямує на робоче місце – у волинський Інститут післядипломної педагогічної освіти. Тут підвищують кваліфікацію вчителі шкіл. 24-річний випускник вишу на співбесіду йде до ректора установи.

“Запросили Богдана на посаду екскурсовода 0,5 ставки в наш музей історії освіти Волині”, – пояснює ректор Петро Олешко.

Хлопець уважно обдивляється експонати й йде до свого майбутнього робочого місця.

“Насамперед буду допомагати, презентації робити. Які завдання будуть давати – те й буду робити. Хвилююся, коли йду на роботу. Але нічого, все буде добре”, – ділиться Богдан.

В інституті впевнені: без діла хлопець не сидітиме. Крім екскурсій, на нього покладуть і деяку паперову роботу.

“Він буде вписувати, відзначати нові експонати, шифрувати їх і вносити в книги відповідні. Буде проводити екскурсії. Я думаю, в нього буде тут досить багато роботи, і він упорається”, – розповідає керівниця музею Алла Янковенко.

“Якраз інклюзія у нас є в пріоритеті, і це було б цікаво для нашої діяльності. І це буде приклад іншим – не треба опускати руки. Працюйте, дивіться, є приклад”, – наголошує ректор.

Робоче місце Богдана пообіцяли облаштувати комп’ютером. Працювати перший в Україні випускник вишу із синдромом Дауна почне з 7 серпня. Поки ж у хлопця канікули. Благодійники подарували йому путівку на один із вітчизняних курортів.

Олег Ткачук

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*