Як живуть ВПО з інвалідністю у Чернівцях: історія родини з Бахмута (ВІДЕО)

Як живуть ВПО з інвалідністю у Чернівцях: історія родини з Бахмута (ВІДЕО). впо, чернівці, війна, прихисток, інвалідність

Як живуть ВПО з інвалідністю у Чернівцях: історія родини з Бахмута. впо, чернівці, війна, прихисток, інвалідність

У місті понад сорок тисяч вимушено переміщених осіб, і люди з інвалідністю мешкають у загальних шелтерах у не дуже пристосованих умовах.

Прихисток замість чиновницьких кабінетів. Він може вмістити до 30 людей. За кошти міжнародних організацій і державної субвенції тутешні кабінети повністю переобладнали для потреб людей з інвалідністю. Тут вже оселились родини із Бахмута і Вугледара, пише Медіа агентство АСС.

47-річний Володимир з Бахмута на візку вже 13 років. А під час війни його квартира на 5 поверсі стала справжньою пасткою. Він не міг спускатись до укриття під час тривог і бачив, як рашисти бомбардують військових і цивільних.

«До мене в район прилетіло. По військовій частині три ракети випустили. 5 хвилин ходьби до військової частини від мого дому. Як в сусідній будинок потрапила ракета, люди так і залишились під завалами. Номер 29, я в номері будинку 33 живу, туди як прилетіла ракета, цілий під’їзд упав одразу. Сім людей померли одразу», – розповів Володимир, ВПО з Бахмута.

Але покинути житло на 5 поверсі не наважувався ані Володимир, ані його матір. Родині допомагали виїхати волонтери.

«Як починалися обстріли, як вже бачила, що все горить, тоді ішла в передпокій. В нас сховища нема, а в підвал іти.. я ж його не кину, він каже: можеш іти, я тут залишусь. Ну як я побіжу, як його покину. Його виносили люди на руках. На руках виносили, посадили до машини і все», – каже Любов Василівна, ВПО з Бахмута.

Понад пів року Володимир із матір’ю прожили у молитовному домі у Чернівцях. А тепер чоловік переїхав до прихистку, який спеціально обладнали для ВПО з інвалідністю 1 та 2 груп. Приміщення, де колись були кабінети соцпрацівників, ремонтували за кошти міжнародних організацій і оснащували за допомогою державної субвенції.

«Актед» – це фактично його подарунок для нашого міста, він виділив 665 тисяч і закупив цей ліфт. Його було зроблено у Дніпрі і дійсно, цей механізм працює. Тут є і сімейні лікарі, ми підписуємо декларацію з ними. На першому поверсі знаходиться денний центр перебування молоді з інвалідністю, куди вони можуть приходити на заняття. Там і соціалізація і фізична реабілітація. Тут і двір є затишний», – розповіла Наталія Фрунзе, директор департаменту соціальної політики Чернівецької міської ради.

Так у двоповерховій споруді з’явилось усе необхідне для перебування людей з інвалідністю. Головна умова – знаходитись тут із рідними, які забезпечать догляд.

Та думки про дім не відпускають. Мешканці Вугледара і Бахмута плачуть, коли дивляться, як російські окупанти нищать їхні міста. Олексій понад 30 років працював на одній із шахт Вугледара. І хоч чоловік каже, що його складно чимось злякати, дружина Світлана не може забути пережите, і як виїжджали з-під обстрілів.

«Коли сидиш на 8 поверсі подушками обклалась, і так всю трусить і ти прощаєшся і молишся. Ну а він інвалід ледве ноги пересуває, куди йому іти під кулями. І ми сиділи. І потім справа випадку: капелан забіг, сказав: 5 хвилин даю, хто хоче збирайтесь», – розповіла Світлана Дмитрівна, ВПО з Вугледара.

ВПО з інвалідністю, щоб переїхати до цього приміщення, можуть подавати заяви до міської ради або департаментів соціальної політики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*