16 травня на залізничному вокзалі Чорткова Тернопільської області стартувала фотовиставка «Час вийти на світло». На вокзалі розташували фотографії, які розповідають історії 10 людей з інвалідністю. Це п’яте місто, де громадська спілка «Ліга Сильних» організувала таку експозицію в рамках інформаційної кампанії “Час вийти на світло”. Про це повідомила комунікаційна менеджерка громадської спілки “Ліги Сильних” Марія Оринчак.
«50% українців рідко або майже ніколи не бачать людей з інвалідністю. Великою мірою це повʼязано з фізичними барʼєрами. Проте інший великий пласт проблем — наше сприйняття інвалідності. Змінити його — одне із завдань цієї інформаційної кампанії. На стендах можна побачити інформацію не про труднощі, повʼязані з інвалідністю. А про хобі людей, їх мрії, цілі. Ми заохочуємо людей з інвалідністю бути видимими, помічати свої сильні сторони, говорити про свої потреби. Важливо, щоб це розуміли і ті, хто поруч – батьки, друзі, вчителі», – сказала комунікаційна менеджерка громадської спілки “Ліги Сильних” Марія Оринчак.
Героями інформаційної кампанії «Час вийти на світло» стали 10 людей, які мають інвалідність. Це мешканці трьох областей України – Івано-Франківської, Тернопільської та Черкаської. Герої кампанії взяли участь у персональних фотосесіях. Композицію світлин фотограф побудував на грі світла й тіней. Адже головна ідея виставки – мотивувати людей з інвалідністю та їх рідних приймати себе, долати внутрішні бар’єри та голосно говорити про свої потреби й права.
Про кожного героя також відзняли відеоісторії. Вони розміщені на YouTube-каналі “Ліги Сильних”.
На відкриття фотовиставки прийшли місцеві освітяни. Представники громадської спілки “Ліга Сильних” запропонували їм приходити сюди і зі своїми учнями.
Виставка «Час вийти на світло» у Чорткові проходить у партнерстві з «Укрзалізницею». Подивитися її можуть усі бажаючі до кінця травня. Нагадаємо, що інформаційна кампанія “Час вийти на світло” триває вже 4 місяці. Раніше такі фотовиставки вже пройшли на залізничних вокзалах Івано-Франківська, Тернополя, Черкас та Сміли.
В серпні 2023 року «Ліга Сильних» провела перше національне соціологічне дослідження про сприйняття людей з інвалідністю в Україні. Опитування показало, що 50% українців рідко або майже ніколи не бачать людей з інвалідністю у публічних місцях.
За результатом цього дослідження «Ліга Сильних» і запустила інформаційну кампанію «Час вийти на світло». Її завдання допомогти людям з інвалідністю приймати себе та мотивувати інших, долати внутрішні бар’єри та голосно говорити про свої потреби й права.
Інформаційна кампанія «Час вийти на світло» проходить у межах проєкту Empower Ukraine за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), CBM та Європейського Форуму з питань осіб з інвалідністю. Проєкт спрямований на покращення умов життя для людей з інвалідністю та інших вразливих верств населення у Тернопільській, Черкаській та Івано-Франківській областях.
Погляди, висловлені під час кампанії, належать їх авторам, і не можуть вважатися позицією фінансових партнерів.
Бойко Марина