В нинішніх реаліях питання про те хто може перетнути кордон та які документи для цього потрібно має великий попит серед населення. До Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги все більше звертається людей з приводу того, чи може виїхати за кордон чоловік, який має інвалідність третьої групи.
Тож хочемо роз’яснити цю ситуацію і пояснити чому це питання все ще виникає у громадян. Варто зазначити що мережею Інтернет поширюється фейкова інформація стосовно того, що чоловікам, які мають третю групу інвалідності виїзд за межі України заборонено. Однак ця інформація не відповідає дійсності! Відбулося це через те, що у Постанові КМУ № 383 від 29.03.2022 року містилося положення згідно якого: « 1. Всім чоловікам з інвалідністю дозволити виїзд за кордон. 2. Дозволити особам з інвалідністю 3 групи виїзжати за кордон у супроводі родичів». Однак у новій Постанові КМУ № 399, яку було прийнято 01.04.2022 року, якою було видалено пункт 2, що містився в Постанові № 383. І тому почала поширюватися недостовірна інформація, стосовно того, що чоловікам з інвалідністю третьої групи заборонений виїзд за межі нашої держави.
В дійсності ж Постанова № 399 заборонила виїзд за кордон супроводжуючим, а дозвіл на виїзд за кордон залишився в силі. На практиці проблеми з реалізацією даного пункту був лише на першому тижні квітня. На даний момент на всіх прикордонних пунктах вже розібрались, що чоловіків, які мають інвалідність третьої групи пропускають через кордон!
Для примітки. На відміну від осіб з інвалідністю першої чи другої групи, у третьої групи немає права мати супроводжуючого
Отже, чоловіку з інвалідністю третьої групи для того, щоб перетнути державний кордон України потрібно пред’явити на кордоні документ, що посвідчує статус це може бути:
- довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;
- посвідчення, що підтверджує відповідний статус;
- пенсійного посвідчення;
- посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги;
- довідки для отримання пільг людиною з інвалідністю, яка не має права на пенсію чи соціальну допомогу.
Громадяни можуть отримати безкоштовну правову допомогу звернувшись до Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Суми, вул. Петропавлівська, буд 108. Або за телефонами 066 771 32 61; 098 380 6938.
Краснопілля Край Слобожанський
На що ви посилаєтесь? Адже в змінах чітко написано (виключити четвертий абзац). Там не написано про супроводжуючих. Там просто виключили 3 группу інвалідності. Дуже чекаю на відповідь)
Цей абзац про супроводжуючих ІІІ групи.
Постанова 57 для УСІХ інвалідів!
“2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати
державний кордон за наявності довідки …”
Для перетину кодону потрібно мати оби два документи: форма первинної облікової
документації N 157-1/о та Пенсійне посвідчення. Чи можливо перетнути кордон за наявності лише пенсійного посвідчення? А також чи потрібная якась довідка з военкомату.
Спробуйте звернутися сюди: http://naiu.org.ua/yuridichna-konsultatsiya/