Стажування – це не лише можливість спробувати себе в новій професії. Інколи стажування дає можливість повернутися до тієї справи, в якій людина має більше компетенції та знань.
Михайлу Хорошавіну, випускнику курсу «Фандрейзинг Plus», який організовував Благодійний фонд АІК восени минулого року , «пощастило» найбільше. На відміну від інших випускників-фандрейзерів своє стажування він розпочав із затримкою у місяць: в приймаючої організації було таке прохання.
Тож ми, фондівці, дуже хвилювалися, чи розпочнеться вчасно ця співпраця, чи зможе пан Михайло застосувати отримані знання на практиці.
Життя до та після
До ДТП Михайло Хорошавін працював юристом. Маючи два дипломи за фахом «Право, спеціалізація судово-правова» та «Право, спеціалізація Право», готувався до іспиту на право займатися адвокатською діяльністю. Захоплювався дзюдо і мав розряд кандидата в майстри спорту.
Але після аварії отримав інвалідність 2 групи. Тож довелося переїхати з Києва в село, бо досить важко спускатися з 7 поверху під час повітряних тривог.
Гранти та їхнє написання
На питання, чому вирішив стати студентом та зареєструвати на навчальний курс «Фандрейзинг Plus», пан Михайло відповідає так:
-Зареєструвався тому, що подавав заявку на грант, але не виграв. Окрім того, франдрейзер може працювати віддалено, а юриста всі хочуть бачити у офісі. А я після ДТП можу працювати лише дистанційно.
-А що вас найбільше вразило під час навчання?
-Віддача тренерки курсу та те, як вона пояснювала.
-Ви один одним із останніх випускників потрапили на стажування. Чи хвилювалися перед початком?
-Перед стажуванням не хвилювався, тому що Марина, тренерка курсу, пояснила все, що було потрібно для майбутньої робити, дала відповіді на всі питання.
-Що очікували від стажування? Чи справдилися ваші надії?
– Від стажування очікував цікавих справ. Першим завданням у приймаючій організації (а це було об’єднання юристів «Юридична сотня» – – прим.) було ознайомитись з напрямками їхньої діяльності, знайти грант по профілю. Що і було зроблено: підходящий грант знайшов, разом із фандрейзером організації подали заявку.
-Але після цього ви вирішили не розвиватися за напрямком фандрейзингу?
– Я багато років працював юристом, тож маю більше знань та досвіду саме за цим напрямком. Тому коли розібрався, чим займається «Юридична сотня», запропонував свої послуги. Пройшов перевірку знань, підписав договір і продовжую працювати в цій організації юристом-консультантом.
Колеги з «Юридичної сотні» допомагають військовим, ветеранам та їх родинам. Вони є громадською організацією, місія якої – захист прав людини в контексті військової служби та створення правових механізмів реінтеграції ветеранів. І ми щиро радіємо, що змогли підсилити їхній потенціал таким професіоналом, як Михайло Хорошавін! Адже якби не стажування, хто знає, куди б потрапив наш випускник😊
А за Михайла радіємо, що пройшовши навчання та стажування, він отримав відповідь на те, в якій сфері варто продовжити професійний розвиток. І в його планах на майбутнє – працювати над отриманням свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльністю.
Світлана Наумова