В області стартувала тренінгова програма «Створюємо світ без бар’єрів»

1 19 4 0 1 2. інвалідністю

  1 19 4 0 1

16 травня на базі Центру реабілітації «Гармонія» стартувала Тренінгова програма «Створюємо світ без бар’єрів», яку реалізують Громадська організація молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» та Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації. На перший тренінг прибули групи з м. Хмільника, м. Козятин, Хмільницького та Козятинського районів.

Метою програми є підвищення стандартів надання соціальних послуг шляхом набуття знань, напрацювання навичок учасниками програми у питаннях створення доступного середовища згідно Конвенції ООН про права людей з інвалідністю у тісній співпраці влади, громади, бізнесу та ЗМІ. Залучення людей з інвалідністю, як досвідчених партнерів, до процесу прийняття рішень та втілення реформ у громадах Вінницької області.

Завдання програми:

1.1. Підвищити обізнаність учасників програми з питань інвалідності на основі Конвенції ООН про права людей з інвалідністю;

1.2. Підвищити обізнаність та передати досвід щодо формування стратегій, галузевих програм, рішень з урахуваннями питань щодо створення доступного середовища;

1.3. Напрацювати навички спілкування з людьми з інвалідністю різних нозологій;

1.4. Розширити досвід учасників програми щодо важливості залучення широкого кола партнерів з громади, влади, бізнесу, ЗМІ до співпраці під час впровадження реформ та прийняття інклюзивних рішень;

1.5. Надати можливість напрацювати власні плани, програми у малих групах з отриманням зворотного зв’язку колег, щодо застосування знань набутих під час навчання.

Наталя Заболотна, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації зазначила, що заплановано провести 7 триденних семінарів. На тренінг запрошені люди з інвалідністю, молодь з програми «Відповідальність починається з тебе», представники управлінь соціального захисту, територіальних центрів, «Прозорих офісів», Центрів соціальних служб – районів Вінницької області, щоб у районах та містах діяли потужні команди однодумців, які можуть підсилювати один одного у питаннях створення доступного середовища та прийняття інклюзивних рішень. Наголосила, що доступність стосується кожного і кожен відчував незручності, які створюють бар’єри: архітектурні, інформаційні, інституційні, а найбільше ментальні, які стають причиною утворення інших перепон. Наталя Заболотна висловила сподівання на командну взаємодію у питаннях створення доступності у Вінницькій області і висловила готовність підтримувати активності.

Раїса Панасюк додала, що інколи здається, що ми все знаємо і шкода витрачати час на навчання, але все швидко змінюється. І якщо ми хочемо жити краще, то потрібно й робити разом умови, в яких буде безпечно та комфортно жити кожній особистості: і дорослим, і дітям, і людям з інвалідністю і людям без інвалідності. Раїса зазначила, що тренери команди «Гармонія»: Чорнобривенко Микола, Чорнобривенко Олена, Жуковська Сюзанна, Нецкіна Людмила стажувалися за кордоном, тому всі набуті знання та навички передадуть учасникам. І готові й надалі консультувати та підтримувати ініціативи щодо створення доступного інклюзивного простору.

Навчання розпочалось. У планах Департаменту та ГО «Гармонія» створити мережу, надати знання та інструменти залучення ресурсів для створення доступності. І не лякайтеся! На це не потрібно великих коштів. Потрібно раціонально використовувати наявні ресурси. Під час ремонту, будівництва, реконструкції будівель, доріг дотримуватись ДБН та застосовувати принципи Універсального дизайну.

  1 19 4 29 2

  1 19 4 57 3

  1 19 4 90 4

  1 19 4 121 5

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

Вінницька ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*