Цього року у житлових будинках Львова планують встановити 29 пандусів та 42 підйомники

Цього року у житлових будинках Львова планують встановити 29 пандусів та 42 підйомники. львів, будинок, доступність, пандус, інвалідність

Цього року у житлових будинках Львова планують встановити 29 пандусів та 42 підйомники. львів, будинок, доступність, пандус, інвалідністьФото ілюстративне, автор: Роман Балук

У Львові вже 5 років діє Програма забезпечення доступності житлових приміщень осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю 1 групи з порушенням зору. Завдяки цій Програмі у місті вже встановлено 53 пандуси, 44 підйомники і придбано 2 сходолази. 8 лютого ухвалою сесії затверджено перелік об’єктів з елементами доступності, які планують облаштувати у 2024 році. Це буде 29 пандусів, 42 підйомники і 1 акумуляторний транспортер.

«За 5 років дії Програми забезпечення доступності житлових приміщень осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю 1 групи з порушенням зору у місті встановлено 53 пандуси, 44 підйомники і придбано 2 сходолази. Їх загальна вартість – 18,5 млн грн.

У 2024 році визначено 72 адреси, де планують встановити засоби доступності. Це, зокрема, 29 пандусів, 42 підйомники і 1 акумуляторний транспортер.

Відзначу, що для обстеження і визначення житлових приміщень, у яких зареєстровані особи з інвалідністю, що потребують облаштування пандуса чи підйомника, при районних адміністраціях створені постійно діючі моніторингові групи, до повноважень яких входить визначення засобів для забезпечення доступності.

Головою моніторингової групи є заступник голови районної адміністрації з соціально-економічних та гуманітарних питань. До складу моніторингової групи входять представники ЛКП/ управителів/ ОСББ/ співвласників житлового будинку, відділу житлового господарства районної адміністрації, відділу соціальної роботи, представники громадських організацій осіб з інвалідністю (за згодою)», – пояснив Олексій Неділя, керівник управління соціального захисту.

Нагадаємо, на сьогодні в органах соціального захисту Львова обліковується 1416 осіб з інвалідністю у кріслах колісних, 29 військових у кріслах колісних, а також 1060 осіб з інвалідністю 1 групи з порушеннями зору.

Пресслужба ЛМР

Львівська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*