Дніпро стане зручнішим для людей з інвалідністю

Дніпро стане зручнішим для людей з інвалідністю. дніпро, доступність, суспільство, інвалідність, інклюзія, human face, person, clothing, smile, screenshot, woman. A group of people looking at the camera

Дніпро стане зручнішим для людей з інвалідністю. дніпро, доступність, суспільство, інвалідність, інклюзія

Місто Дніпро зроблять зручним для людей з інвалідністю. Про це у прес-центрі Відкритого розповіли голова ради ГО «ОКЕАН ДОБРА» Ольга Волкова та член ГО «ОКЕАН ДОБРА», майстер спорту з волейболу сидячи Татьяна Подзюбан.

Маломобільна група населення — це люди похилого віку, з маленькими дітьми до семи років, з інвалідністю та з тимчасовими розладами здоров’я. Крім того, це особи після інфаркту або інсульту, високі та низькі люди, а також ті, хто має зайву вагу. За міжнародними нормами, на цю категорію припадає 70% населення міста.

«Де буде зручно Тетяні, там буде зручно й мамі з маленькою дитиною або вагітній жінці чи вашому родичеві похилого віку. На сьогодні є дуже мало місць, які обладнані для маломобільної групи населення. Проте, є деякі супермаркети, в яких є повна доступність для таких людей. Але прикрим є те, що в Дніпрі є декілька медичних закладів, а особливо центрів медико-санітарної допомоги, в яких немає ліфтів», — зазначила Ольга Волкова.

«У місті дуже багато чого роблять, але до сих пір є дуже багато не доступних місць, тобто людині з інвалідністю важко пересуватися містом туди, куди вона хоче, вона постійно зіштовхується з проблемою пішохідних переходів, доводиться виїжджати на проїжджу частину», — сказала Тетяна Подзюбан.

Інклюзія — це антипод дискримінації, яка є порушенням прав людини, пов’язана з тим, що людина не може брати активну участь у житті суспільства. Проте, у багатьох містах України діють громадські організації, які все ж таки розповідають про людей з інвалідністю та говорять, що з ними можна спілкуватися.

«Як спортсмен, я побувала у багатьох країнах світу, але найбільш толерантними мені здаються американці. Там навіть є рух в захист прав людей з інвалідністю», — розповіла Тетяна Подзюбан.

Центральним проспектом міста просуваються тролейбуси по маршруту А і Б. Серед них є такі, що мають обладнання для людей з інвалідністю, але їх мало. Зараз з’явився спеціальний додаток, за допомогою якого можна дізнатися чи є низькополий транспорт і, коли він прибуде — можна самому орієнтуватися та не зв’язуватися безпосередньо з диспетчерами. Тому центром міста та прилеглими масивами, де є тролейбуси, люди з інвалідністю мають можливість якось пересуватися.

У разі, якщо немає посадочної платформи, необхідно не боятися натиснути кнопку. Якщо ви її натиснули, тоді водій повинен обов’язково нахилити транспортний засіб.

Аймина Арнаут

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*