Доступні заїзди для маломобільних людей

Доступні заїзди для маломобільних людей. івано-франківськ, центр комплексної реабілітації, дорога, доступність, інвалідність

Доступні заїзди для маломобільних людей. івано-франківськ, центр комплексної реабілітації, дорога, доступність, інвалідність

З урахуванням усіх вимог доступності та мобільності. У Івано-Франківську облаштовують дорогу та паркувальні місця неподалік особливого Центру – комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю.

Релокований зі сходу країни заклад прижився у нас в місті. Розташували центр у приміщенні колишньої поліклініки. Тільки от під’їзди та тротуари, каже, керівниця центру Світлана Фоміна, були не облаштовані.

«Коли ми попали в приміщення Центру, ми бачили, що був дуже незручний асфальт, і коли люди з інвалідністю попадали в центр, їм було не зручно, не можливо було припаркуватись і доїхати до самого приміщення. На даний час ви бачите, дуже якісна бруківка. Люди на візках зможуть потрапити без перешкод в саме приміщення центру», – розповідає керівник Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас – Прикарпаття» Світлана Фоміна.

Щойно отримали приміщення, одразу розпочали в ньому ремонт. За допомогою в облаштуванні звернулись до міського голови Руслана Марцінківа.

«Для людей з інвалідністю, для дітей з інвалідністю, а тут дуже важливо, який рельєф людям на візках, людям з ДЦП, людям незрячим. Тому тут благоустрій повинен бути. Якщо Міжнародні організації дають кошти на ремонт цього приміщення, то благоустрій зробити – це справді важливо. Тому звернулися люди з інвалідністю, я думаю, важливо тут допомогти, щоби цей центр тут працював. Саме в Івано-Франківську», – переконаний Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Роботи тут було чимало, розповідає заступник директора Департаменту благоустрою Ігор Сенчук. Необхідно було точно врахувати всі вимоги доступності для маломобільних груп людей. Це особливості пішохідного переходу, дорожнього покриття та наявність пандуса.

«Оскільки тут скоро буде відкриття і буде багато відвідувачів. Робимо тротуар, робимо з урахуванням всіх вимог доступності і мобільності. Як бачите, зробили пандус, зробили пониження при виїздах з прилеглих територій будуть влаштовані підняті переходи, тобто все буде в один рівень, Якщо машини будуть виїжджати, то вони будуть виїжджати вже на підвищення», – коментує Ігор Сенчук.

Роботи ще тривають, однак та робота, що вже зроблена, повністю відповідає вимогам осіб з інвалідністю, пояснює Микола Макар. На візку по новенькому пандусу він заїжджає без жодних проблем.

«Дуже зручно, особливо мене влаштовує цей пандус. Він був такий залізний, знаєте, і не по нормах. Дуже такий небезпечний. А зараз у мене навіть є мірило, якщо ви поставите телефон на площину цього пандуса. Дуже зручно», – каже представник Урядового уповноваженого по правах осіб з інвалідністю в області Микола Макар.

Загалом на вулиці Героїв УПА комунальники мають облаштувати понад 300 квадратних метрів дорожнього покриття. Завершити обіцяють вже до кінця цього тижня.

Прес-служба

Офіційний сайт міста Івано-Франківська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*