Доступність життєвого простору для осіб з інвалідністю

Доступність життєвого простору для осіб з інвалідністю. слов’янськ, карта доступності, об’єкт, інвалідність, інфраструктура, person, mobile phone, indoor, screenshot, portable communications device, computer, communication device, gadget, smartphone, telephone. A person holding a cell phone

Доступність життєвого простору для осіб з інвалідністю. слов’янськ, карта доступності, об’єкт, інвалідність, інфраструктура

У Слов’янську буде розроблена карта доступності для людей з обмеженими фізичними можливостями. З такою ініціативою виступив міський голова Вадим Лях.

До карти внесуть дані про місцеві заклади, які можуть без перешкод відвідати маломобільні категорії громадян.

Карта призначена для того, щоб людина з інвалідністю спочатку подивилася, наскільки установа, в яку вона відправляється, пристосована для його відвідування, а потім вже вирішувала, як і з ким вона туди поїде. Люди з обмеженими можливостями здоров’я, як правило, заздалегідь складають свої маршрути, а необхідну інформацію отримують в інтернеті. Саме карта доступного середовища може стати для них гарною підмогою.

Насправді все просто, це — єдина карта, на якій будуть відзначені всі об’єкти — соціальні, адміністративні, культурні тощо, які мають паспорти доступності для людей з інвалідністю різних груп і не тільки.

Варто зазначити, що в місті працює спеціалізований медичний заклад для громадян із захворюванням опорно-рухового апарату та багато інших установ. Але рівень доступності соціальних об’єктів і об’єктів сфери послуг залишає бажати кращого. Не всі об’єкти соціального сектору міста Слов’янськ обладнані пандусами, та не у всіх є кнопки виклику персоналу.

Забезпечення доступності об’єктів інфраструктури для людей з обмеженими можливостями здоров’я сьогодні перестало бути просто побажанням. Це не тільки вимога законодавства, а й цивілізована норма сучасності. Там, де створені умови для людей з обмеженими можливостями, зручно і мамам з колясками, і вагітним, і відвідувачам з надмірною вагою, людям похилого віку, дітям. Люди все частіше вибирають саме такі об’єкти.

Діана Малік

«Вісті Донбасу»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*