Група експертів та волонтерів проінспектували Чернігів на доступність для людей з інвалідністю (ВІДЕО)

Група експертів та волонтерів проінспектували Чернігів на доступність для людей з інвалідністю (ВІДЕО). дмитро щебетюк, чернігів, доступність, перевірка, інвалідність

Група експертів та волонтерів проінспектували Чернігів на доступність для людей з інвалідністю. дмитро щебетюк, чернігів, доступність, перевірка, інвалідністьUA: Чернігів

Не зміг потрапити до Чернігівської міської ради Дмитро Щебетюк, головний експерт Рейтингу доступності міст. Чоловік пересувається на візку. Зупинили його сходи без пандусу, які ведуть від входу у фойє. 9 червня Чернігів на доступність перевіряла група експертів та волонтерів. Результати оголосять через місяць, повідомляє Суспільне.

Чернігів став одним з 10 міст країни, яке увійде до рейтингу інклюзивності. Його створює громадське об’єднання «Доступно UA». Автор ініціативи Дмитро Щебетюк каже, на сьогодні проінспектували 8 міст України, Чернігів – дев’яте.

9 років тому Дмитро при падінні отримав травму спинного мозку, з того часу пересувається на візку. Створити рейтинг доступності українських міст для людей з інвалідністю вирішив два роки тому. Назвав його «Тостером».

Дмитро каже, наразі методологію перевірки вдосконалюють. Проводять її, спираючись на Державні будівельні норми.

«Ми враховуємо переходи, державні установи основні, ті, які ми вибрали – це міська рада, автовокзал, залізничний вокзал, центральна лікарня, ЦНАП. Беремо якийсь торговий центр великий в центрі, кінотеатр, театр».

Допомагали Дмитру у дослідженні дев’ять волонтерів з Чернігівського обласного молодіжного центру. Перед перевіркою їм роздали анкети та провели інструктаж. Для наочності всі разом рушили перевірити міську раду.

Біля міської ради фіксують, чи є, де запаркуватися людям з інвалідністю. Через ремонт спеціально відведених місць для парковки тут немає. Відсутні написи шрифтом Брайля, для людей з порушенням зору. Далі заміряють ширину входу та висоту порогу, вона не має перевищувати 2 сантиметри. Тут вона – 5,5 сантиметрів.

А далі Дмитро Щебетюк зупиняється вже на вході. Перед ним – круті сходи без пандусів.

За словами прес-секретарки Чернігівської міської ради Наталії Чусь, будівлі міськради – понад 100 років. Пристосувати її для маломобільних груп населення, зокрема, облаштувати пандус на вході – неможливо. Людям з інвалідністю мають приносити мобільний гусеничних підйомник.

Після інспекції міської ради волонтери розбилися по двоє та пішли перевіряти центральну частину міста. В кожного – свій маршрут.

«Ми хочемо бачити наше місто європейським і доступним для будь-якої людини. Бо доступність – це не лише питання людей з інвалідністю. Це питання мало мобільних груп населення. До неї можуть потрапити і люди з тимчасовими проблемами зі здоров’ям, батьки з візками, людина, яка подорожує, і неї є валіза», – пояснила волонтер Марина Забара.

Юлія Сірик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*