«Ліга Сильних»: укриття та бомбосховища в критичній більшості є недоступними для людей з інвалідністю

«Ліга Сильних»: укриття та бомбосховища в критичній більшості є недоступними для людей з інвалідністю. рада безбар’єрності, доступність, засідання, укриття, інвалідність

«Ліга Сильних»: укриття та бомбосховища в критичній більшості є недоступними для людей з інвалідністю. рада безбар’єрності, доступність, засідання, укриття, інвалідність

Виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко презентувала результати опитування про виклики та перспективи безбар’єрності та доступності в умовах воєнного стану. Це сталося під час засідання Ради безбар’єрності у Вінниці.

Участь в опитуванні взяли понад 100 респондентів з 16 областей України. Воно проводилось у період з 19 до 24 липня цього року. Як наголосила Дар’я Сидоренко, найбільше занепокоєння викликає недоступність укриттів.

«Критична більшість учасників опитування оцінили доступність розташованих поблизу дому укриттів та бомбосховищ на 1 бал – тобто є абсолютно незадоволеними їх доступністю. Майже 87% опитаних зазначили, що відсутня допомога для людей, які мають опорно-рухові травми потрапити до укриттів. Відтак, ми просимо Раду безбар’єрності рекомендувати представникам місцевих органів влади запровадити практику супроводу, допомоги при вході для людей з інвалідністю за їх запитом відповідальними за відкриття укриттів. Додатково варто надати рекомендації, як це робити правильно. Ми також просимо рекомендувати місцевому самоврядування провести інспекції укриттів не тільки на предмет їх робочого стану, а і на предмет доступності», – наголосила Дар’я Сидоренко.

Окрім того, викликає занепокоєння і аспект включеності питань доступності до планів відновлення громад. Абсолютна більшість респондентів не знають про наявність у своїй громаді документів, що регулюють міську політику щодо доступності, серед них 24 респонденти впевнені, що таких документів немає.

«Наразі більшість респондентів не стикнулись з будь-якою формою проведення консультацій щодо врахування потреб людей з інвалідністю. 39 респондентів впевнені, що таких консультацій не проводилось у їхній громаді. Тому ми просимо надати рекомендації для органів місцевого самоврядування щодо кроків включення питань доступності, а також рекомендувати включити вимоги доступності як індикатори оцінювання виконання завдань, проведення заходів та реалізації проєктів регіонального (місцевого) розвитку», – поділилась виконавча директорка «Ліги Сильних» Дар’я Сидоренко.

Нагадаємо, виконавча директорка «Ліги сильних» Дар’я Сидоренко увійшла до Ради безбар’єрності у лютому 2023 року. Рада безбар’єрності є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України, що утворений з метою створення безбар’єрного простору.

marichka

Громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання організацій в інтересах осіб з інвалідністю «Ліга сильних»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*