Має стати безбар’єрною. Олена Зеленська про доступність Хортиці після реконструкції (ФОТО, ВІДЕО)

Має стати безбар’єрною. Олена Зеленська про доступність Хортиці після реконструкції (ФОТО, ВІДЕО). олена зеленська, хортиця, доступність, проєкт, реконструкція

Має стати безбар’єрною. Олена Зеленська про доступність Хортиці після реконструкції. олена зеленська, хортиця, доступність, проєкт, реконструкціяfacebook.com/olenazelenska.official

Музейні об’єкти, будівлі та інфраструктура острова Хортиці мають відповідати нормам безбар’єрного простору.

Про це 5 серпня сказала дружина Президента України — Олена Зеленська. Вона, разом із заступником керівника Офісу Президента Кирилом Тимошенком та міністром культури й інформаційної політики Олександром Ткаченком, побувала на майданчику реконструкції Музею історії Запорозького козацтва, повідомляє Суспільне.

Має стати безбар’єрною. Олена Зеленська про доступність Хортиці після реконструкції. олена зеленська, хортиця, доступність, проєкт, реконструкціяСуспільне Запоріжжя

За словами Олени Зеленської є громадські організації, які слідкують та будуть тестувати зміни, щоб люди із маломобільної категорії населення могли дістатися сюди.

Має стати безбар’єрною. Олена Зеленська про доступність Хортиці після реконструкції. олена зеленська, хортиця, доступність, проєкт, реконструкціяСуспільне Запоріжжя / Олена Зеленська

“Весь острів — це туристичні маршрути, доріжки для прогулянок, і чому вони мають бути із бар’єрами? Чому людина, котра сюди приїхала з маленькою дитиною, з візочком, не може дістатися до цього прекрасного острова? Так само із людьми, які не бачать, і з людьми, які мають проблеми зі слухом — всі мають насолодитись тією силою, яку дарує острів”, — сказала перша леді.

Запоріжанка, директорка благодійного фонду “Українська спілка людей з інвалідністю” Алла Мурізіді каже, що навіть не уявляла, що людина на візку може дістатися вершини Кургану Єдності.

Має стати безбар’єрною. Олена Зеленська про доступність Хортиці після реконструкції. олена зеленська, хортиця, доступність, проєкт, реконструкціяСуспільне Запоріжжя / Алла Мурізіді (з мікрофоном)

“Я вважаю, що це такі потрібні проєкти, щоб завжди радилися з людьми, які потім будуть цим користуватись. Не просто зробити, а потрібно у людей питати, як їм буде зручно”.

Має стати безбар’єрною. Олена Зеленська про доступність Хортиці після реконструкції. олена зеленська, хортиця, доступність, проєкт, реконструкціяСуспільне Запоріжжя / Підйом на Курган Єдності

Заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко каже, що наразі вже розроблені брендинг і великий брендбук для острова Хортиця: “Для того, аби нарешті в острова було обличчя, яким би острів міг би повернутися до туристів, які сюди приїжджають”.

Має стати безбар’єрною. Олена Зеленська про доступність Хортиці після реконструкції. олена зеленська, хортиця, доступність, проєкт, реконструкціяСуспільне Запоріжжя / Кирило Тимошенко

“На наступний рік й цього року ми розробляємо багато кошторисної документації — це і велика паркова зона, велодоріжки додаткові, зони для проведення фестивалів. Цього року перша частина пляжів вже була відновлена, але на наступний рік у нас великі плани на пляжі, для того, щоб зробити велике місце відпочинку для жителів Запоріжжя і тих, хто приїжджає до міста”.

Має стати безбар’єрною. Олена Зеленська про доступність Хортиці після реконструкції. олена зеленська, хортиця, доступність, проєкт, реконструкціяСуспільне Запоріжжя / Макет оновленого Кургану Єдності

Оновлені об’єкти інфраструктури Музею історії Запорозького козацтва – “Курган Єдності” та “Козацьке коло”, за словами директора Національного заповідника «Хортиця» Максима Остапенка, планують відкрити до Дня Незалежності. За його словами, проєкт “Велика реставрація” програми Президента України втілюється на умовах співфінансування: 77,3 мільйона з державного бюджету та понад 50 з обласного.

Що відомо

  • Реставрація трьох об’єктів Національного заповідника “Хортиця” – Козацького кола, Кургану Єдності та Музею історії запорозького козацтва – триває згідно з графіком. Завершити мають до Дня Незалежності України – 24 серпня, а 28-го/29-го на Козацькому колі відбудеться музичний фестиваль.
  • 29 липня під час четвертої сесії обласної ради на реконструкцію НЗ “Хортиця” депутати виділили 37,7 млн грн: на капремонт доріг, пішохідних доріжок, майданчиків — це 29 млн грн, також терасування та озеленення схилів Кургану Єдності — це 2,2 млн гривень, реконструкцію внутрішньої частини “Музею історії запорозького козацтва” — 2 млн грн та інші заходи з благоустрою.
  • Проїзд туристичних автобусів та власного автотранспорту до історико-культурного комплексу “Запорозька Січ”, на стоянки біля Музею історії запорозького козацтва та Козацького кола тимчасово закритий.

Ольга Яковлева, Валентин Пересипкін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*