Моніторинг архітектурної доступності Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

Моніторинг архітектурної доступності Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. кропивницький, центральноукраїнський державний педагогічний університет ім. в. винниченка, доступність, моніторинговий візит, інвалідність

Моніторинг архітектурної доступності Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. кропивницький, центральноукраїнський державний педагогічний університет ім. в. винниченка, доступність, моніторинговий візит, інвалідність

Головний спеціаліст Відділу регіонального представництва в південних областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ольга Григоренко здійснила моніторинговий візит до Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка в м. Кропивницький з метою перевірки архітектурної доступності приміщення для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Педагогічний університет складається з окремих трьох навчальних корпусів №1, №2, №4 та навчального корпусу №5 з бібліотечним комплексом, а також з інших супутніх будівель та споруд, в яких перебування маломобільних та інших груп населення не передбачено.

Обстеження приміщень навчальних корпусів виконувалося за умови, що особи з інвалідністю та інші маломобільні групи населення зможуть повноцінно брати участь у навчанні та відвідувати більшість навчальних кабінетів та аудиторій.

Вхід на прилеглу територію обладнано доступними елементами інформації про об’єкти, ділянка території установи забезпечує безперешкодне пересування маломобільних груп населення, обладнана необхідними паркувальними місцями.

Вхід до навчального корпусу №5 з бібліотечним комплексом обладнано тамбуром з металопластиковими дверима (2 шт.) Ганок облаштовано металевим боковим пандусом та відповідає усім сучасним нормативним вимогам ДБН В.2.2-40:2018. Проте на першому поверсі відсутній облаштований для осіб з інвалідністю санвузол.

Для можливості відвідування навчального приміщення на першому поверсі навчального корпусу №1 передбачено окремий зовнішній вхід з дворового фасаду. Облаштовано санвузол для відвідування маломобільними групами населення, вхід без пандуса та відсутні пороги. Ширина дверей та коридорів будівлі дозволяють вільно пересуватися людям з інвалідністю. Водночас немає пандуса на центральному вході. Наявна кнопка виклику без відповідного маркувального позначення.

В усіх навчальних корпусах відсутні маркування для людей з порушенням зору (контрастні смуги на сходах) інформаційні таблички на вході, немає нанесення шрифт Брайля.

З 8 серпня 2022 року в умовах воєнного стану на території України навчання в університеті для студентів 2-4 курсу розпочинається дистанційно, перший курс – очно. Всі навчальні приміщення облаштовані відповідними укриттями.

Звіт за результатами моніторингового візиту та відповідні рекомендації будуть направлені Центральноукраїнському державному педагогічному університету ім. В. Винниченка.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*