На Харківщині виборчі дільниці є малодоступними, – виборчий омбудсмен

На Харківщині виборчі дільниці є малодоступними, – виборчий омбудсмен. харківщина, виборча дільниця, доступність, моніторинг, інвалідність

У Харківській області не знайшли жодної виборчої дільниці, яку б можна було назвати абсолютно доступною

На Харківщині виборчі дільниці є малодоступними, – виборчий омбудсмен. харківщина, виборча дільниця, доступність, моніторинг, інвалідність

Про це повідомив Depo.Харків виборчий омбудсмен Громадянської мережі ОПОРА в Харківській області Юрій Чумак.

За його відомостями, був проведений моніторинг доступності 30 виборчих дільниць у Харківській області. Об’єктами моніторингу були 28 звичайних дільниць та 2, розташовані в лікувальних закладах. Аналіз доступності проводився у населених пунктах різного розміру та статусу, що надало змогу побачити реальну картину з доступністю виборчих дільниць та приміщень для голосування на Харківщині.

“З даного аналізу можна дійти висновку, що на сьогоднішній день доступність виборчих дільниць та приміщень для голосування у Харківській області перебуває на досить невисокому рівні”, – зазначив він.

Загалом із вибраних дільниць 26 є малодоступними та 4 недоступними для маломобільних груп населення. Жодна з виборчих дільниць не відповідає всім критеріям доступності.

“На жаль, доступні дільниці в ході моніторингу на Харківщині не були знайдені”, – зауважив Чумак.

Майже на всіх виборчих дільницях відсутні парковки та парковочні місця для автомобілів людей з інвалідністю. Лише на 1 з 30 дільниць є маркування на сходах світловідбивними елементами.

Тільки в одній виборчій дільниці (вона у Харкові) є спеціально облаштований туалет для людей з інвалідністю – неподалік від приміщення для голосування. У селах же на 7 дільницях зафіксовано відсутність вбиралень у будівлях, де вони розташовані, що створюватиме проблеми не тільки для представників маломобільних груп населення, але й для всіх виборців та членів виборчих комісій.

На багатьох об’єктах відсутній пандус. І нерідко там, де пандус у наявності, він не відповідає нормативам (слизька поверхня, кут нахилу понад 8 градусів та відсутні дворівневі поручні висотою 70 та 90 см).

Також заважають доступності численні пороги в будівлях. Характерно, що пороги є не тільки “набутком радянського минулого”, іноді вони містяться й у нових склопластикових дверях.

Значною проблемою є розташування виборчих дільниць на 2 поверсі, що створює значні проблеми із доступністю для маломобільних груп громадян. У Харкові з 11 дільниць, які були об’єктами моніторингу, 3 розміщені на 2 поверсі. В області таких – тільки одна з 19.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*