На Львівщині вкотре обговорили проблему доступності споруд для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення

На Львівщині вкотре обговорили проблему доступності споруд для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення. львівщина, уповноважений, доступність, робоча зустріч, інвалідність

На Львівщині вкотре обговорили проблему доступності споруд для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення. львівщина, уповноважений, доступність, робоча зустріч, інвалідність

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області Дмитро Сагайдак взяв участь у робочій зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування та громадськістю щодо проблем доступності споруд для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.

На зустрічі також були присутні заступник міського голови з питань безпеки міста Львівської міської ради Сергій Бабак, заступник голови комітету забезпечення доступності інвалідів, інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Ярослав Грибальский та громадські омбудсмени ВГО «ОПОРА».

Учасники зустрічі обговорили питання порушення виборчих прав громадян на території Львова та Львівської області, які були виявлені під час позачергових виборів народних депутатів України, зокрема, відсутність громадян у списках виборців, недоступність виборчих дільниць для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Основною темою робочої зустрічі стала проблематика недоступність виборчих дільниць для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України в Львівській області Дмитро Сагайдак зазначив, що здійснюючи моніторинг виборчих дільниць під час виборів Президента України та позачергових виборів народних депутатів особлива увага приділялася забезпеченню доступність виборчої дільниці для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

«Як показали результати, при перевірці 156 дільниць загалом було зафіксовано 165 порушень виборчого законодавства. Переважна більшість порушень (46,06%) стосувалась недотримання прав осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення через невідповідність приміщень, в яких розташовувались дільниці, потребам такої категорії громадян», – наголосив Дмитро Сагайдак.

Ця проблема є притаманною не тільки для Львівщини, а й для всіх регіонів України, оскільки приміщення побудовані десятки років тому не відповідають вимогам інклюзивності.

Присутні домовились про подальшу співпрацю у цьому напрямі, оскільки попереду ще багато потрібно докласти спільних зусиль для вирішення питань інтегрування у суспільство людей з інвалідністю.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*