Результати дистанційного моніторингу забезпечення доступності громадської приймальні МОЗ України для осіб з інвалідністю

Результати дистанційного моніторингу забезпечення доступності громадської приймальні МОЗ України для осіб з інвалідністю. моз, громадська приймальня, доступність, моніторинг, інвалідність, abstract, art, screenshot. A close up of a metal bench

З метою з’ясування інформації про стан забезпечення доступності громадської приймальні Міністерства охорони здоров’я України для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини проведено дистанційний моніторинг.

Моніторинг здійснювався шляхом направлення до Міністерства охорони здоров’я України опитувальника доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

За результатами моніторингу з’ясовано, що приміщення громадської приймальні Міністерства охорони здоров’я України, яке розміщено в будівлі державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» за адресою: вул. Ярославська, 41, м. Київ, частково відповідає вимогам доступності для потреб осіб з інвалідністю. Зокрема, наявний пандус, дверні прорізи достатньо широкі для проходження крісла колісного, інформація розміщена на стендах всередині приміщення написана великим шрифтом контрастного кольору.

Водночас санітарний вузол хоча і розміщений на доступному поверсі, проте кабіна санвузла не обладнана відповідно до потреб осіб, які пересуваються на кріслах колісних. Також не враховано потреби осіб з порушенням зору, оскільки відсутні тактильні таблички для таких людей.

Окрім того, відсутня кнопка виклику співробітників громадської приймальні, розміщена на висоті не вище 110 см.

У зв’язку із цим, існує потреба в усуненні недоліків, виявлених під час моніторингу, що дозволить особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення відвідувати громадську приймальню Міністерства охорони здоров’я України без перешкод.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*