Соціальне таксі у Херсоні – відчутні зміни для містян з інвалідністю

Соціальне таксі у Херсоні – відчутні зміни для містян з інвалідністю. херсон, перевезення, служба, соціальне таксі, інвалідність

Соціальне таксі у Херсоні – відчутні зміни для містян з інвалідністю. херсон, перевезення, служба, соціальне таксі, інвалідність

У Херсоні запрацює вже другий автомобіль служби соціального таксі.

Соціальне таксі надає жителям Херсона з інвалідністю опорно-рухового апарату можливість безкоштовного та комфортного пересування. В Україні розвиток соціального таксі був ініційований Урядом та реалізується у багатьох містах за кошти міських бюджетів завдяки реформі децентралізації.

Херсонці з інвалідністю можуть безкоштовно скористатися послугою таксі 10 разів на місяць, тобто більше двох поїздок на тиждень. З моменту запуску служби соціального таксі у Херсоні здійснено майже 2 000 перевезень, 87% з яких – безкоштовні та пройдено 20 000 км.

Скільки коштує і куди возить соціальне таксі у Херсоні

Для інвалідів І та ІІ групи соціальне таксі у Херсоні безкоштовне. Послугу оплачує місцевий бюджет.

«Право на отримання 10 безкоштовних поїздок в місяць мають особи з реєстрацію місця проживання в Херсоні та з інвалідністю І та ІІ груп з порушенням опорно-рухового апарату, – пояснює директор міської служби «Соціальне таксі» Валерій Безверхий. – Для інших осіб з обмеженою мобільністю послуга доступна за тарифом однієї із найдешевших міських служб таксі».

Таксі перевозить пасажирів у межах міста Херсона, селищних і сільських рад, що входять до юрисдикції Херсонської міської ради, а також до/з міжнародного аеропорту «Херсон». Однак у 2019 році служба придбала ще один автомобіль і планує здійснювати перевезення і поза межами Херсона, зокрема у Новій Каховці, Каховці та в селах.

Маючи можливість децентралізовано вирішувати, куди спрямовувати свої кошти, громада Херсону оцінює затребуваність послуг, за які сплачує міський бюджет.

«Послуга надзвичайно затребувана. За один робочий день ми в середньому виконуємо 10 замовлень, іноді навіть змушені переносити замовлення через велику завантаженість», – додає пан Безверхий.

Допомагає вести активне життя

Автомобіль соціального таксі повністю обладнано для потреб містян з інвалідністю. Сісти та вийти з авто містяни з особливими потребами можуть без сторонньої допомоги. Мікроавтобус RENAULT TRAFIC має автоматичний підйомник для візків; інвалідний візок; GPS-трекер для відслідковування місцезнаходження автомобіля; планшет та мобільний телефон; касовий апарат для платних поїздок.

Соціальне таксі у Херсоні – відчутні зміни для містян з інвалідністю. херсон, перевезення, служба, соціальне таксі, інвалідність

Армен Казарян, пасажир соціального таксі, 23 роки, зазначає: «Безперечно, я відчув зміни після появи послуги в нашому місті. Для мене 10 поїздок на місяць – це більше двох поїздок на тиждень, щоб бути частиною громади, спілкуватися з близькими, відчувати себе самостійним, не пропускати важливі події у житті. А головне повернутися до свого хобі. Завдяки Соціальному таксі я можу відвідувати заняття живопису в художній школі».

«ХЕРСОН Онлайн»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*