Соціальне таксі

Соціальне таксі. вінниччина, отг, перевезення, соціальне таксі, інвалідність, land vehicle, vehicle, outdoor, wheel, auto part, truck, bus, transport, tire, car. A truck is parked on the side of a road

У шести громадах Вінниччини почали впроваджувати таку послугу для людей з інвалідністю

Вапнярська, Жданівська, Немирівська, Томашпільська, Тульчинська та Шляхівська ОТГ скористалися можливістю урядової програми на придбання спеціально обладнаних автомобілів і створили служби перевезення людей з інвалідністю. Спеціальне авто призначене для транспортування двох людей на візках і ще трьох осіб. Автомобіль укомплектований пасажирським підйомником, що керується дистанційним пультом. Виготовлені автівки в Україні на основі вантажно-пасажирського мікроавтобуса PEUGEOT Boxer. Для зручності підйомник має перехідний місток. Основні технічні параметри відповідають директивам безпеки ЄС.

«Соціальне таксі — це велика перемога для нашої громади, адже люди з інвалідністю неодноразово зіштовхувалися з проблемою пересування: не кожен водій таксі приїжджає на виклики та погоджується допомогти. Отримавши спеціалізований автомобіль, ця проблема нарешті вирішиться — зателефонувавши на єдиний номер, кожна прикута до візка людина зможе скористатись послугами соціального таксі», — зазначив голова Томашпільської ОТГ Валерій Немировський.

Соціальну ініціативу зі створення у громадах служби перевезення людей з інвалідністю почали реалізовувати на Вінниччині ще 2018 року. Але на початковому етапі жодна з ОТГ не наважилася подати заявку до Мінсоцполітики на придбання спецавтівки. Торік до роботи долучитися активісти громадської організації «Гармонія», які ще 2006 року започаткували програму соціальних перевезень людей на візках у Вінниці. Саме на її основі, з ініціативи колишньої очільниці громадської організації Раї Панасюк, було затверджено урядову програму на придбання спеціально обладнаних автомобілів для людей на візках.

«Це важливий крок у створенні рівних умов для життя людей з інвалідністю в громадах нашої області. Завдяки службам перевезення люди зможуть самостійно вирішувати життєво важливі питання. Також люди з інвалідністю матимуть змогу брати активну участь у житті громади, в якій вони проживають. Особисто для мене це дуже значуща подія, бо щиро радієш, коли бачиш людей з інвалідністю, які не просто сидять вдома, а активні та самостійні», — відзначила голова правління громадської організації «Гармонія» Людмила Нецкіна.

2020 року уряд продовжить закупівлю і передачу ОТГ спеціальних авто для служб перевезень людей з інвалідністю. Прийом заявок триватиме до 1 квітня включно. Основними критеріями для отримання авто є наявність певної кількості людей на візках, які проживають у громаді, та гарантування фінансування програми соціального таксі, що мали затвердити рішенням сесії. Особливість ініціативи полягає також у тому, що всі тендерні процедури проводить безпосередньо Мінсоцполітики.

Олеся Шуткевич, Вінниця

«День»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*