У Черкасах оцінили інфраструктуру на доступність для людей із інвалідністю

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко провів зустріч із співзасновником проекту «Доступно.UA» Дмитром Щербатюком. дмитро щербатюк, черкаси, доступність, зустріч, інвалідність

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко провів зустріч із співзасновником проекту «Доступно.UA» Дмитром Щербатюком. дмитро щербатюк, черкаси, доступність, зустріч, інвалідність

Міський голова Анатолій Бондаренко провів зустріч із співзасновником проекту «Доступно.UA» Дмитром Щербатюком. У Черкасах досліджували заклади та інфраструктуру на доступність для людей із інвалідністю. Це вже четверте місто в Україні, де провели таку інспекцію.

– Проект «Доступно.UA» ставить за мету створення тренду доступності й комфортного простору в нашій державі, нормалізацію інвалідності та мотивування людей до активного життя, – розповів Дмитро Щербатюк. – Люди з інвалідністю повинні мати всі умови, аби інтегруватися в суспільстві, а не сидіти в оселі. Цих людей не потрібно жаліти. Потрібно врахувати їхні потреби. Ми хочемо, аби в них були можливості для того, щоб вийти з дому, гуляти містом, реалізувати себе й можливо навіть зробити такий внесок для суспільства, який ніхто не очікував.

За його словами, їхня організація існує з 2015 року. Нині у партнерстві з Посольством Великої Британії напрацьовують веб-ресурс із картою доступності. А з Посольством Королівства Нідерландів в Україні готують рейтинг доступності українських міст.

– Ми оцінюватимемо міста, в яких проживає від 100-150 тисяч осіб, – розповів Дмитро Щербатюк. – Черкаси наразі можемо оцінити як вище середнього. Звісно, ще є над чим працювати, але є і зрушення. Тут наявні пониження тротуарів, низькопідлоговий транспорт. На жаль, не побачили тактильної плитки, а от нова бруківка на тротуарах дуже зручна й має гарний вигляд.

Анатолій Бондаренко, вислухавши під час розмови всі пропозиції, відзначив, що в нових проектах із будівництва враховуватимуть потреби людей із інвалідністю та приділятимуть увагу безбар’єрності закладів.

«Діловий регіон»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*