У місцевих бюджетах мають бути передбачені кошти на забезпечення безбар’єрного доступу інвалідів до об’єктів інфраструктури

У місцевих бюджетах мають бути передбачені кошти на забезпечення безбар’єрного доступу інвалідів до об’єктів інфраструктури. запорізька область, доступність, засідання, моніторинг, інвалідність, person, human face, group, people, clothing, woman, man, table, conference room, desk. A group of people sitting at a table

У місцевих бюджетах мають бути передбачені кошти на забезпечення безбар’єрного доступу інвалідів до об’єктів інфраструктури. запорізька область, доступність, засідання, моніторинг, інвалідність

Під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лева Парцхаладзе у режимі відеозв’язку відбулося засідання Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. У Запорізькій облдержадміністрації участь у заході взяли заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим, представники громадських організацій, що опікуються питаннями людей з інвалідністю.

Учасники заходу розглянули стан реалізації безбар’єрного доступу до будівель і приміщень органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, Пенсійного фонду і підрозділів соціального захисту населення у регіонах України тощо.

Як наголосив Лев Парцхаладзе, старі забудови не відповідають діючим державним будівельним нормам. Нові житлові будинки також не відповідають сучасним стандартам. Проте вкрай необхідно забезпечити вільний доступ людей з вадами зору та порушеннями опорно-рухового апарату до таких об’єктів як житлові будинки, лікарні, аптеки, супермаркети тощо.

У Запорізькій області відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації на місцях були створені робочі групи, проведено моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення до будівель і приміщень закладів або установ загального користування та житлових будинків з метою виявлення об’єктів, які не відповідають вимогам державних будівельних норм.

Зокрема, по області залишаються необлаштованими 90% житлового фонду, 70% закладів культури, 50% закладів освіти, 45% закладів охорони здоров’я, 11% закладів органів праці та соціального захисту населення, 20% закладів пенсійного фонду.

Із п’яти міст обласного значення у м. Енергодар та Токмак на 100% облаштовані заклади охорони здоров’я, органів праці та соціального захисту населення, органи пенсійного фонду.

У м. Запоріжжя на 100% облаштовані органи місцевого самоврядування, пенсійного фонду та заклади охорони здоров’я.

Майже в усіх районах області на 100% обладнані будівлі органів праці та соціального захисту населення, пенсійного фонду.

Що стосується житлового фонду, житлові будинки на території області були збудовані ще в 50-их – 80-их роках і нормативно-правові акти проектування та будівництва, чинні на той час, не передбачали належного обладнання засобами безбар’єрного доступу маломобільних груп населення.

Обласна державна адміністрація направила місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування листа щодо проведення аудиту доступності об’єктів, визначення кошторису робіт для забезпечення доступності, врахування витрат на такі роботи в місцевих бюджетах на наступний рік. Робота в цьому напрямку на місцях триває.

Питання щодо створення належних умов доступності осіб з обмеженими фізичними можливостями до всіх об’єктів соціальної інфраструктури регіону знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Запорізька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*