У Полтаві розпочали перевіряти приміщення виборчих дільниць на доступність для людей з інвалідністю (ВІДЕО)

У Полтаві розпочали перевіряти приміщення виборчих дільниць на доступність для людей з інвалідністю (ВІДЕО). полтава, виборча дільниця, доступність, перевірка, інвалідність

26 травня цього року Урядом прийнято програму безбар’єрності, до того ж згідно з виборчим кодексом до 2025 року всі приміщення виборчих дільниць повинні бути доступні для голосування маломобільним групам населення. Відтак у Полтаві розпочались перевірки виборчих дільниць на рівень доступності.

Сергій Чумак – голова Полтавського обласного осередку “Союзу осіб з інвалідністю України”

– Згідно прийнятого нового виборчого кодексу до 2025 року всі без виключення виборчі дільниці повинні бути доступними для осіб з інвалідністю. Оцінити рівень доступність території, оцінити наскільки вони пристосовані для того щоб люди з інвалідністю усіх груп могли голосувати і після цієї перевірки надати інформацію органам влади. Зараз у нас є анкети, і відповідно є представники влади, ГО «УТОС», «УТОГ» і ми зможемо повністю об’єктивно оцінити стан доступності цих територій.

За даними минулорічних перевірок з понад 1000 виборчих дільниць відповідали вимогам доступності лише 3 – розповідає завідувач відділу ведення державного реєстру виборців Київського райвиконкому Артем Сердюк.

Артем Сердюк – завідувач відділу ведення ДРВ виконавчого комітету Київської районної у м. Полтаві ради

– Це повинна бути відповідна парковка, це заїзд, також для людей з вадами зору повинні бути відповідні таблички, які затверджені нормами. Маємо надію що ситуація з дільницями в цілому покращиться і вони стануть більш доступними для мало мобільних груп населення.

В результаті моніторингу виборча дільниця, що розміщується в 25 школі для маломобільних груп населення здебільшого є доступною – повідомив Сергій Чумак, проте виникло і декілька зауважень.

Григорій Ринковий – директор 25 школи м.Полтава

– Для виборів – пандус є, людей з інвалідними колясками ми зустрічаємо ми проводжаємо, входи і виходи пристосовані. Деякі місця можна до асфальтувати, наклейки перед виборами деякі для слабозорих людей розмістити.

Ці роботи планують провести під час літніх канікул – додав директор 25 школи Григорій Ринковий.

Телеканал «ІРТ-Полтава»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*