В ОТГ на Хмельниччині запустили соціальне таксі (ВІДЕО)

В ОТГ на Хмельниччині запустили соціальне таксі (ВІДЕО). красилівська отг, автомобіль, перевезення, соціальне таксі, інвалідність

Четверо людей з інвалідністю скористалися послугами соціального таксі Красилівської об’єднаної тергромади, яке офіційно представили у Красилові. Про це говорить інспектор зайнятості соціального захисту населення Красилівської міської ради Дмитро Ротар. Та додає, всього в Красилівській ОТГ близько 200 людей з інвалідністю. Вони можуть безкоштовно пересуватись соціальним таксі двічі на місяць, інформує Суспільне.

54-річний Ярослав Іщук інвалід 1 групи. Він 31 рік пересувається на візку. Розповідає, до офіційної презентації послуги, двічі скористався соціальним таксі. Спершу в обласний центр на залізничний вокзал, далі – до себе додому

“Для таких людей, як я, хоча б раз в рік виїхати кудись на поїзд чи з поїзда…По-перше, не можна взяти такого візку в жодну машину, він не влазить. По-друге, підняти мене, положити в машину, витягнути з машини – це дуже багато затрат і людей, а це дуже потрібна машина для нашого району і взагалі для таких людей, як я”, – каже Ярослав Іщук.

Чоловік живе у селі Моньки Красилівського району. Розповідає, коли не було соціального таксі, то майже не виїжджав зі свого будинку:

“Їхав до поїзда, наприклад, брав з собою 3-4 людини, які знімали мене, садили в машину, знімали з машини, несли в поїзд, це було дуже важко і затратно”.

Ярослава Іщука доглядає його 78-річна мати Софія Іщук. Жінка розповідає, її син потрапив у ДТП:

“В Красилові збили його… Він закінчив Полтавський будівельний інститут, 1,5 року працював у колгоспі інженером-будівельником. Йшов додому і десь комусь попався чи аварія чи що, не знаю. Ранком мені подзвонили, що син в аварію попав”.

Софія Іщук додає, у її сина травма хребта:

“Тільки кричав: “Мамо, зніми з мене ті валянки!” Ноги, виходить, не слухались. “Які валянки, Ярослав, тож нема нічого?” – казала йому. Аж потім зрозуміли, що хребет розбитий. Винесли вирок, що ходити не буде, все. Та й так до цієї пори мучуся…”

У соціальному таксі є спеціальна система кріплення інвалідного візку до автомобіля. Про неї розповідає інспектор зайнятості соціального захисту населення Красилівської міської ради Дмитро Ротар. Додає: автомобілем безкоштовно можуть скористуватись двічі на місяць люди з інвалідністю, які пересуваються за допомогою палиць, милиць та візків.

“Автотранспорт використовується для перевезення осіб до комунальних підприємств, медичних і банківських установ, державних організацій, автовокзалів, залізничних вокзалів та інших органів. За останній місяць звернулись 4 людини. Це були випадки, в яких люди зверталися для того, щоб їх забрали з залізничного вокзалу, а також підвезли до залізничного вокзалу міста Хмельницького, а також до комунального підприємства”, – каже Дмитро Ротар.

Заступник директора Департамент соцзахисту населення Іван Главацький Суспільному розповів, що підрахунок соціальних таксі в Хмельницькій області не ведуть. Кожна громада самостійно ініціює впровадження такого автомобіля, за необхідністю. Додає, крім Красилівської ОТГ, соціальне таксі курсує в обласному центрі, Славуті та Новій Ушиці.

Дарина Денисенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*