В Україні змінили вимоги щодо обладнання магазинів для зручності людей з інвалідністю (ВІДЕО)

В Україні змінили вимоги щодо обладнання магазинів для зручності людей з інвалідністю (ВІДЕО). доступність, магазин, пандус, інвалідність, інфраструктура

Власників зобов’язали розширити торговельні ряди і опустити товари з високих полиць

В Україні має бути переобладнання магазинів і супермаркетів для зручності людей з інвалідністю – вони повинні мати вільний доступ до товарів. Ці норми були введені ще з квітня, і власники торговельних точок мали час на зміни місць загального користування, але не скрізь дотримуються правил, інформує СЬОГОДНІ.

Журналісти “Сьогодні” вирішили з’ясувати, де не дотримуються норми закону і вирушили в один з магазинів, розташований біля Верховної Ради. Відразу видно, що його можуть відвідати тільки здорові люди.

“Подивіться, як я можу заїхати на східці на візку? Це неможливо. Якщо є вмілий помічник, який вміє це робити, тільки тоді можна потрапити до магазину”, – розповів уповноважений президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич.

Саме ж приміщення слід розгородити, щоб людина на візку могла рухатися, не торкаючись продуктів.

“У мене дуже вузька коляска, а рухатися людині на широкому візку тут неможливо”, – додав чоловік.

Наступний квест – зняти товар з полиці.

“Я не зможу дістати цей продукт, який знаходиться на останній полиці, і який сьогодні для мене тут недоступний”, – пояснив Сушкевич.

Доступність товару – не єдина проблема, додала Юлія Миронюк, дівчина, яка перебуває в колясці вже 13 років. І для неї випробування починаються на сходах власного під’їзду.

“Це конструкція відкидна, але вона повторює кут сходів – 45 градусів. Тому з її допомогою не можна ні піднятися, ні спуститися”, – зазначила вона.

На подвір’ї – вся дорога у вибоїнах.

“Тут пішки люди не проходять, якщо йдуть двоє людей, їм важко розминутися, бояться потонути в цих ямах після дощу. Таксисти взагалі бояться заїжджати, вони зупиняються біля крайнього під’їзду”, – поскаржилася дівчина.

Юля об’їжджає будинок з іншого боку – там менше ям. Вирушаємо до зупинки. Наступна перешкода – громадський транспорт.

“Пандус відкриваєте? – Не впевнений”, – відповідає водій, намагаючись зрозуміти, як відкрити конструкцію. За його словами, пандусом користуються вкрай рідко, і ніяких інструкцій щодо його активації він не отримував.

“Всі ці запитання варто ставити не водію, а власнику транспортних засобів в Київраді”, – каже шофер.

У підсумку, пандус шофер все-таки відкидає, Юлія заїжджає в салон, але – не самостійно, її коляску необхідно підштовхнути. Тим часом, конструкція з пандусом ламається: її вистачило рівно на один раз. Водій незадоволений.

“Що я тепер робитиму? Бачиш, їм користуватися вже не можна, і двері не працюватимуть. Все, машина вийшла з ладу. – Чому Ви так нервуєте? – А тому, що, щоб автобус продовжував працювати, мені треба зламати пандус”, – каже водій.

Але, незважаючи на всі труднощі, Валерій і Юлія відзначають – хоч і повільно, але інфраструктура українських міст стає доступнішою для людей з інвалідністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*