Влада на місцях має забезпечити належні умови голосування для осіб з інвалідністю

Влада на місцях має забезпечити належні умови голосування для осіб з інвалідністю. запорізька область, голосування, доступність, засідання, інвалідність, indoor, table, person, ceiling, wall, computer, laptop, furniture, people, conference hall. A group of people sitting at a table in a room

Влада на місцях має забезпечити належні умови голосування для осіб з інвалідністю. запорізька область, голосування, доступність, засідання, інвалідність

Під головуванням керівника апарату Запорізької облдержадміністрації Зінаїди Бойко відбулося засідання обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. У засіданні взяли участь начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим, голова громадської організації інвалідів «Запорізький обласний конгрес інвалідів», представник Національної асамблеї інвалідів України у Запорізькій області Валентина Кононенко, голови районних державних адміністрацій, представники громадянської мережі ОПОРА.

Учасники заходу обговорили заходи, спрямовані запобіганню виникнення проблем для осіб з інвалідністю під час позачергових виборів до Верховної Ради України.

– Ми маємо розглянути актуальні питання щодо стану забезпечення доступності осіб з інвалідністю на виборчих дільницях під час виборів народних депутатів України, які призначені на 21 липня. Ми всі розуміємо, що наразі для осіб з інвалідністю немає окремих дільниць для голосування, на яку людині з будь-яким порушенням було би зручно дістатися та проголосувати. Українці голосують у звичайних школах, будинках культури тощо. Тому забезпечення бодай мінімального безбар’єрного доступу є обов’язком органів місцевого самоврядування. Нещодавно ми були залучені до організації проведення виборів президента України, тому знаємо всі недоліки та з якими складнощами доводилось стикатися. Органи місцевої влади мають створити умови, щоб люди з вадами здоров’я та люди з інвалідністю могли взяти участь у голосуванні, – зазначила Зінаїда Бойко.

За інформацією представників громадянської мережі ОПОРА, досить поширена практика розміщення виборчих дільниць на других поверхах будівель, що робить їх недоступними не тільки для людей з інвалідністю, а й інших категорій громадян, серед яких також мами з дитячими візочками чи люди похилого віку.

За повідомленням громадської організації інвалідів «Запорізький обласний конгрес інвалідів», серед опитаних людей з інвалідністю майже 80% бажають голосувати не вдома за місцем проживання, а на виборчих дільницях. Проте виникає проблемна ситуація, коли людина з інвалідністю не може вийти з квартири багатоповерхового будинку, скористатися громадським транспортом та дістатися до виборчої дільниці.

– Органи місцевого самоврядування мають забезпечити доступність не тільки в приміщеннях для голосування, а й на всьому шляху слідування від місця проживання до виборчих дільниць. Люди з інвалідністю мають право самостійно обирати, чи голосувати за місцем проживання, чи безпосередньо на виборчій дільниці, – наголосила, підбиваючи підсумки, Зінаїда Бойко.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Запорізька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*